web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Міфи про каркасні будинки. Міф 2: "каркасні будинки холодні, вони не витримають морозів."

Автор статті: Марина Корнієнко, архітектор компанії Profikarkas


Чому це не так?

Насправді все з точністю навпаки! Каркасні будинки не просто теплі, вони тепліші за ті, які будують із традиційних матеріалів.

Видно це за розрахунковим показником - коефіцієнтом опору теплопередачі R, - який ми розрахували для різних стін:

  • Цегла 380 мм + мінеральна вата 50 мм - R=3,815 м2К/Вт
  • Газоблок 380 мм + мінеральна вата 50 мм - R=4,310 м2К/Вт
  • Стіни домокомплекту Міні (каркасна стіна 150 мм) - R=5,703 м2К/Вт

Чим вище цей показник, тим активніше стіни опираються холоду ззовні, тим повільніше віддають тепло назовні. А значить найтепліший будинок той, у якого цей показник найвищий.

 Як бачите, навіть наш дачний варіант каркасного будинку тепліше за ті, які зазвичай зводять для цілорічного проживання. Що вже казати про Німецький стандарт, товщина стін яких 250 мм!

Та й відгуки про каркасні будинки наших клієнтів підтверджують цей розрахунок: вони витрачають на опалення набагато менше від сусідів!

Звідки ж пішла легенда про те, що каркасні будинки холодні?

Які каркасні будинки холодні

Насправді, якщо каркасний будинок побудувати неякісно він справді буде холодним. Є два шляхи якими холод може проникнути в такий будинок:

  • у щілини між каркасом та утеплювачем,
  • крізь мінеральну вату, що відсиріла.

Розглянемо ці випадки детальніше.

Свіжа деревина та містки холоду

Будь-яке дерево при висиханні змінює свої габарити, у цих випадках ми зазвичай говоримо «дерево веде». Саме тому так важливо висушити деревину до початку будівництва і не дати їй намокнути під час будівництва, тоді рух дерев'яного каркаса всередині стіни не буде. Докладніше про це ми писали у цій статті.

  • Наша компанія використовує дерев'яні бруси висушені до 12-18%! Така деревина дорожча за свіжоспилену, але тільки вона може гарантувати високу якість вашого будинку.

Якщо будівельники збудують ваш будинок з дешевого свіжого дерева – проблем не оберетеся! Каркас будинку поведе всередині стіни - габарити каркасу будуть змінюватися, хоч і небагато, але так, що утеплювач відставатиме від дерев'яних стійок і в цю щілину (місток холоду) мороз безперешкодно і швидко проникне у ваш будинок.

Більш того, якщо дерево змінило свої параметри всередині стіни, швидше за все, підлога, сходи почнуть скрипіти і прогинатися, можуть з'явитися і тріщини на стінах.

Неточні габарити дерев'яного каркасу

Другий фактор ризику – це неточні габарити каркасу. Каркасна технологія не терпить недбалості! Неприпустимо використовувати нерівні бруси з відхиленням від потрібних розмірів більш ніж на 2 мм. Здається, що всього 3 мм - це дрібниця, яка ні на що не впливає. Але оскільки каркас стіни містить багато брусів і рейок, то 3-міліметрові помилки навіть у половині брусів дадуть досить багато маленьких містків холоду і, як наслідок, холодну стіну.

Щоб уникнути подібних ситуацій Профікаркас:

  • Використовує лише рівні дерев'яні бруски. Бруси, які не відповідають потрібним габаритам, у роботу не беруться.
  • Виробляє стінові панелі у заводських умовах. Автоматизоване обладнання не допускає помилок та, які може зробити робітник на будівельному майданчику. Докладніше про це ми писали тут.

Вогкість утеплювача

Якщо герметичність стін зовні, зсередини, з боку фундаменту або перекриттів виконана неправильно, це може призвести до відсирювання утеплювача. А ось мінеральна вата, що відсиріла, насправді, дуже швидко втрачає свої теплоізоляційні властивості, і такий будинок стає холодним. Більше того, мокра мінеральна вата - це джерело гнилі всередині стіни будинку. На знімку праворуч стрілки вказують на ті місця в перекритті, які пропускають холод, швидше за все через утеплювач. Докладніше про це розповість цей текст.

  • Наша компанія робить докладні фото/відео звіти про хід будівництва будинку, за якими можна простежити якість виконаної пароізоляції стін.
  • Ви можете самостійно контролювати хід виконання робіт за бажанням.

Остерігайтеся тих підрядників, які недбало ставляться до будівництва каркасних будинків, які не можуть гарантувати високу якість своїх робіт.

Підіб'ємо тепер короткий підсумок


Каркасні будинки, дуже теплі за своїм задумом, насправді можуть стати холодними:

  • якщо їх дерев'яний каркас виконаний із сирого дерева,
  • якщо допущені неточності у габаритах каркасних стін,
  • якщо з порушеннями виконано пароізоляцію стін, що захищає мінеральну вату від намокання.

Тому якщо ви хочете, щоб ваш каркасний будинок був теплим, довіряйте будівництво тільки надійним будівельним організаціям, які не дозволять халатно поставитися до будівництва вашого будинку. Як їх знайти? Читайте тут :-).

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70