web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Будівництво каркасного будинку: чек-лист вибору будівельної компанії

Автор статті: Марина Корнієнко, архітектор компанії Profikarkas


Отже, ви зважилися на будівництво будинку, ділянку у вас вже є – настав час вибирати підрядника. Вибір будівельної компанії, яка займеться втіленням вашої мрії, непростий. Адже у кожного виникає питання: як побудувати каркасний будинок, уникнувши обману й афер, що часто зустрічаються, у сфері будівництва індивідуальних будинків? Як ухвалити правильне рішення і не допустити прорахунків?

У цій статті ми опишемо вимоги, яким має відповідати компанія, яка відповідає за будівництво вашого будинку.

1. Перше враження від компанії-забудовника

Скласти таке враження допоможе, звичайно, сайт компанії. Він дасть змогу познайомитися з організацією дистанційно та зробити перші висновки. Яким має бути сайт?

Там ви обов'язково маєте зустріти:

  • детальну розповідь про технології виконання робіт з каркасного домобудування,
  • свідоцтва про наявний досвід та виконані замовлення.

З прочитаної розповіді вам має стати зрозуміло, яким чином підрядник зводитиме ваш будинок, і якими властивостями будівництво відрізнятиметься. Якщо ж компанія не має досвіду роботи саме з каркасною технологією, то робити ваш будинок дебютним для них чи ні – залежить від вас.

    

Досвід полягає в реалізованих проєктах швидкомонтованих будинків, зазвичай представлених у Галереї фотографій. Причому на них мають бути зафіксовані етапи будівництва каркасного будинку, а не просто красиві картинки готових будинків із просторів інтернету. За виконаними замовленнями можна отримати уявлення про рівень якості робіт, що надаються забудовником: чи орієнтована компанія на монтаж простих форм, притаманних дачному будиночку, або авторитетно виступала в реалізації індивідуальних проектів каркасних котеджів зі складною архітектурою.

Порада: Не варто віддавати перевагу компанії, діяльність якої заявлена ​​у багатьох галузях будівництва. Найчастіше буває так, що основний напрямок діяльності лише один, а інші написані для антуражу та підстрахування. Навіщо ж ризикувати? Вибирайте фірму, що спеціалізується на виконанні каркасного домобудівництва.

Поповнити своє враження від перегляду сайту можна сторінкою з відгуками клієнтів. Якщо є задоволені клієнти, які щасливо справили новосілля у побудованому цією компанією будинку, то їм сміливо можна довіритись.


2. Особисте знайомство з фірмою

Ідеальним варіантом стане відвідування відразу кількох офісів компаній, що пройшли відбір сайту. Важливо отримати уявлення про серйозність організації, професіоналізм персоналу, технічне оснащення офісу та спілкування з клієнтом.

  • Важливо те, наскільки уважно до вас віднесуться для укладення договору. Якщо співробітники не слухатимуть ваших побажань, а відразу почнуть пропонувати типові варіанти, то подальша робота буде побудована в тому ж ключі.
  • Подивіться, чи добре представлена ​​в офісі інформація про технологію робіт. Вивчивши представлені макети, креслення, зразки, матеріали для каркасного будинку, можна уявити, як саме буде виконане ваше замовлення, і зрозуміти, чи правильно ви рухаєтеся.
  • Варто поцікавитися, чи в штаті організації працюють на постійній основі як мінімум 1 конструктор і 1 архітектор, а також вузькі фахівці з мереж: сантехнік, електрик та теплотехнік. Останні три посади характерні для компаній, які реалізують щонайменше 15 замовлень на рік. Для дрібніших фірм проєктуванням комунікацій займаються залучені фахівці-фрілансери. Але архітектор та конструктор мають бути обов'язково. Дізнавшись про відсутність таких фахівців, можна сміливо йти до наступної фірми.
  • Розпитайте про етапи спільної роботи компанії та клієнта. Серйозна фірма має перед укладанням договору розпитати замовника про конкретні побажання. За підсумками опитування формується технічне завдання та комерційна пропозиція із узагальненою вартістю будівництва. Ціна буде точнішою, якщо у вас є проєктне рішення або ескіз, за ​​яким можна детально прорахувати обсяг майбутньої роботи. Ці документи допоможуть уточнити вид фасадного оздоблення, тип покрівлі, необхідні віконні конструкції та вхідні двері.
  • Після обговорення всіх організаційних питань було б корисно відвідати будівництво. Там ви зможете отримати уявлення про культуру будівельного процесу і поставити всі питання, пов'язані з будівництвом. Після того, як ви ретельно вивчите комерційну пропозицію, і вам вона сподобається, можна укладати договір.
  • Великим плюсом організації будівництва є наявність власного цеху, що забезпечує виробництво каркасно-щитових будинків. Співпраця з такою компанією допоможе уникнути оплати послуг посередників.

               

3. Юридична складова

Перевірка юридичної складової роботи компанії – один із найважливіших кроків на шляху вибору підрядника.

Контроль юридичної чистоти будівельної фірми слід розпочати з перевірки номера ЄДРПОУ через онлайн-сервіси за типом https://youcontrol.com.ua/ або можна замовити виписку на платній основі на сайті МінЮст https://usr.minjust.gov.ua/content/home. З виписки можна дізнатися основну інформацію про будівельну компанію: дату реєстрації організації, дані генерального директора, встановлені види діяльності, фактичне місце реєстрації юридичної особи, розмір статутного капіталу, дані особи, яка має право підпису без довіреності.

Що головне слід перевірити з боку юридичної чистоти:

  • Статутний капітал будівельної компанії;
  • Засновників та генерального директора компанії;
  • Наявність заборгованостей з виконавчих проваджень;
  • Наявність судових спорів із пайовиками, підрядниками та державою.

Важливо! Жодні офіційні документи не зможуть вплинути на терміни будівництва будинку, якщо компанія має фінансові проблеми і не має коштів на те, щоб закінчити будівництво. Тому перед підписанням договору слід перевірити фінансову складову роботи будівельної компанії.

Опишемо кілька важливих кроків:

  1. Зверніть увагу на цінову політику компанії. Надмірно низькі ціни та високі знижки мають насторожити вас при виборі підрядника.
  2. Дізнайтесь у компанії, чи працює вона за безготівковим розрахунком і чи надає касові чеки, акти виконаних робіт. Якщо будівельна фірма не має розрахункового рахунку і звітні документи вона не надає – слід відмовитися від співпраці з такою організацією.
  3. Через сайт судових приставів перевірте будівельну компанію щодо наявності боргів. Зробити це можна на сайті МінЮсту https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors. (Єдиний регістр боржників)
  4. Інформацію про податковий борг можна дізнатися через цей ресурс: https://tax.gov.ua/businesspartner.

Наступним кроком слід уважно розглянути договір, який пропонує будівельна фірма.


4. Укладання договору

Юристи компанії повинні надати вам для попереднього вивчення договір виконання будівельних робіт. До нього обов'язково має бути доданий кошторис на будівництво каркасного будинку, що враховує всі необхідні витрати. Кошторис має кілька розділів, що належать до різних етапів будівництва. Так окремим розділом кошторису стане фундамент каркасного будинку або влаштування електричних систем.

Приклад. Частина розділу кошторису.

Найменування робіт і затрат Од. вим. Кількість Вартість одиниці У т.ч. робота У т.ч. матеріали, ураховуючи округлення до од.вим. У т.ч. експлуатація Сума, грн.
Виготовлення та монтаж перемітральної опалубки для влаштування бетонної підготовки м 127.3 33.5 20 13.5
4,264.50
Плита OSB-3 Кронопол 12*1250*2500 (3,125 м2) лист 0.0384 192.5
7.39

Саморіз 4,2*75 (250 шт в уп.) уп 0.06 77
4.62

Коло відрізне по дереву шт 1 140
140

Улаштування підстилающих бетонних шарів м2 51 113.62 50 63.62
5,794.79
Бетон П4 В7.5 м3 0.102 622.8
63.53

Складання та розбирання щитової опалубки для влаштування з/б фундаментів м2 191 230.39 60 170.39
44,005.38
Комплектуючі опалубки т 0.001 10,824.00
10.82

Брус 50*50 м3 0.02 1,800.00
36

Саморіз 4,2*75 (250 шт в уп.) уп 0.03 77
2.31

Аренда опалубки м2 1 40
40

Фанера ламінована 21мм(3,125м2/лист) лист 31 500
15,500.00

Виготовлення арматурних каркасів залізобетонних фундаментів т 2.269 13,470.50 2,400.00 11,070.50
30,564.57
Круг 6.5мм (міра) т 0.0126 10,671.00
134.45

Арматура 10мм (міра) т 0.7413 10,887.00
8,070.53

Арматура 12мм (міра) т 1.4091 10,824.00
15,252.10

Арматура 16мм (міра) т 0.10605 10,824.00
1,147.89

Дріт в'язальний 1.2 мм т 0.006 11,000.00
66

Диск відрізний по металу шт 5 30
150

Договір повинен містити докладну інформацію про передбачувані обсяги будівельних робіт, якість, найменування та кількість використовуваних матеріалів та терміни виконання будівництва.

Важливо! Перевірте наявність у договорі пункту про обов'язкове застосування струганих пиломатеріалів, висушених камерним способом до вологості менше 18%. Саме такий матеріал використовують для каркасно-щитового домобудівництва. Відсутність цього пункту у договорі розв'яже підряднику руки та дозволить застосувати дешевші матеріали, від чого постраждає якість конструкції.

Те саме стосується всіх видів матеріалів. Адже те, що не враховано договором, виконується на розсуд виконавця. Варто також усвідомлювати, що за меншу вартість, яку можуть запропонувати фірми-конкуренти, ви отримаєте матеріали та роботи нижчої якості.

Перевірте, чи чітко прописані у договорі терміни будівництва та чи враховано штрафні заходи за їхнє порушення. Приділіть увагу опису етапів будівництва, попередньо вивчивши їх і уявивши весь хід будівництва.

Звичайна практика будівництва передбачає внесення підряднику передоплати, яка покриває його витрати на матеріали, а також постплату, яка є гонораром за виконання роботи. Розмір постплати прописується в договорі та найчастіше становить 5-10% від загальної суми. Оплата повинна вносити частинами відповідно до етапів будівництва, прописаних у договорі.

На жаль, велика кількість будівельних фірм-одноденок розширює можливості для шахрайства, при якому організація надає передоплату і ховається, не виконавши договірних зобов'язань. Уникнути цього можна лише шляхом ретельного підбору фірми та перевіркою її репутації. Важливий фактор, що свідчить на користь компанії, – присутність на будівельному ринку не один рік. Адже повернути свої гроші у шахрая можна буде лише у судовому порядку, а зробити це досить важко.

Важливо! Порядний виконавець прописує у договорі термін, протягом якого готовий нести гарантійні зобов'язання на виконані роботи. Акредитоване професійне підприємство готове надати гарантію на каркасні будинки на 10 років.

На завершення сказаного хочеться застерегти замовника від необачних вчинків, які часто роблять люди, які не мають уявлення про процес будівництва.

 

Не варто:

  • Купувати проект в одній компанії, а будувати будинок в іншій. Винятком є ​​невиконання першим підрядником договірних зобов'язань.
  • Оскільки в Україні немає чітких стандартів каркасно-щитового будинку, кожен підрядник вносить у будівельний процес свої доопрацювання. Не завжди проєкт будинку відповідатиме особливостям каркасного виробництва іншої компанії, до якої ви принесете проєкт.
  • У серйозних фірмах, що виконують будівництво каркасного будинку під ключ, проєкт є приємним бонусом для клієнта та пропонується у подарунок; великий каталог типових проектів, які мають такі організації, відкриває більше можливостей для вибору.
  • Задавати узагальнені питання на кшталт: скільки мені обійдеться будівництво двоповерхового будинку в 120 м2? Для менеджера це надто загальна інформація. Це все одно, що запитати, скільки коштує Мерседес. Грамотний фахівець неодмінно поцікавиться конкретними деталями. Яка модель? Яка коробка? Який набір опцій? Сидіння шкіряні чи тканинні? Як довго чекати на авто?
  • Співпрацювати із приватними підприємцями. Питання будівництва дуже серйозне і довіряти його особі, яка не має великого досвіду, технологічної бази та зареєстрованого ТОВ все-таки не варто. Якщо підрядник оформлений як ІП, це означає, що:

  1. обсяги робіт у нього поки що невеликі;
  2. факти оплати нічим не буде підтверджено, а у разі виникнення спорів повернути свої кошти навряд чи вдасться.

Ми сподіваємося, цей чек-лист стане вам надійним помічником у виборі компанії-забудовника і чітко сформує розуміння послідовності дій для втілення вашої мрії про будівництво власного каркасного будинку.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70