web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Поширені запитання

  • За якою технологією ви будуєте каркасні будинки?
    • В основі наших будинків – дерев'яний каркас із мінераловатним утеплювачем. Стіни будинку виробляються на заводі за 2-3 тижні та збираються в коробку будинку за 1-3 дні. Це прискорює час переїзду в новий будинок: за умови правильного планування заселитися ви зможете через 6 місяців після початку фундаментних робіт.

      Точність машинного складання стін, стінові матеріали перевірених виробників гарантують очікувану високу якість складання. А значить і гарантують комфортне життя в будинку довгі роки, його надійність та довговічність.

      Дещо докладніше про це:

      • На власному виробництві ми збираємо стінові панелі будинку та максимально їх укомплектовуємо. Обшиваємо зсередини гіпсокартоном, передбачаємо у стінах заставні під електрику, монтуємо вікна. Також на заводі виготовляються перекриття, покрівельні конструкції. Завдяки заводському складання панелей, їх точної геометрії, будинок приноситиме комфорт і задоволення, ремонт буде потрібно тільки для зміни дизайну інтер'єру.
      • На ділянці збираємо вироблені конструкції на готовий фундамент у коробці будинку. Складання будинку займає 1-3 дні.
      • Потім виконуються покрівельні, інженерні, внутрішні, зовнішні оздоблювальні роботи.

      За бажанням замовника ми будуємо як енергоефективні каркасні будинки, так і пасивні будинки. Витрата енергії (тепловтрати) пасивного будинку становлять 15 кВт * год / м2 на рік. Для порівняння традиційні будинки споживають 150 кВт*год/м2 на рік. Завдяки такій низькій витраті енергії бюджет буде спрямований на реалізацію бажань, а не на обігрів будинку взимку та охолодження влітку.

      Це стало можливим, оскільки в грудні 2017 року інженери нашої компанії пройшли навчання в німецькому інституті Пасивного будинку з проєктування та будівництва пасивних будинків (дивіться сертифікат нижче).

      З цього часу будь-який каркасний будинок ми будуємо, застосовуючи такі базові правила пасивних будинків:

      • замкнутий контур пароізоляції - герметичність стиків пароізоляційної плівки з усіма конструкціями (стін, перекриттів, плити підлоги, дверних та віконних отворів);
      • енергоефективні вікна;
      • "теплий" монтаж вікон;
      • примусова вентиляція із рекуперацією тепла;
      • більша кількість утеплювача у зовнішніх стінах та покрівлі каркасного будинку;
      • усунення містків холоду на стику фундаменту та стін будинку.

      Саме ці заходи дозволяють зменшити витрати енергії як зазначено вище, тобто зробити будинок значно теплішим.

  • Чим збірка стін на виробництві краще зведення стін на ділянці?
    • Основна ідея складання стін на виробництві - перенесення в цех тих будівельних процесів, які на верстатах виконуються швидше, точно та якісно, ​​ніж на ділянці пилкою та рубанком під дощем. Дві фундаментальні проблеми, які виключає заводське складання стін:

      1. Намокання деревини, і як наслідок, зменшення її властивостей, що експлуатуються

      Деревина, поставлена ​​на ділянку у вологості в межах норми (не більше 18%), у процесі будівництва та зберігання зволожується. Довговічність дерев'яних конструкцій забезпечується сухістю деревини протягом процесу будівництва та подальшої експлуатації. Збільшення норм вологості деревини призводить і до порушення геометрії будівлі - звідси з'являється скрипуча підлога, "гуляючі" стіни, а також нерівні стелі в каркасних будинках. Викривленню піддаються всі навантажені конструкції, що змінюють свої властивості під впливом ваги та температурних впливів.

      2. Неточності у геометрії

      Автоматизація виробничих процесів дозволяє дотримуватися точної геометрії всіх елементів каркасу, і як наслідок, надійність усіх кріплень. Чим загрожує недотримання точної геометрії? Зазори між елементами каркасу та утеплювачем, а значить – містки холоду та мінімальна звукоізоляція (щілини). Тільки заводське складання каркасного будинку може гарантувати комфортний мікроклімат у будинку, крім людського фактора та подальших ризиків.


      Переваги заводського складання за пунктами:

      • Автоматизований процес забезпечує максимальну точність геометрії стінової панелі, яку складно досягти за допомогою ручного складання.
      • Завдяки виготовленню конструкцій на комп'ютеризованих виробничих лініях ви отримаєте 100% відповідність будинку затвердженим кресленням.
      • Складання будинку на ділянці з готових панелей якісніше і забезпечує тривалу безремонтну експлуатацію.
      • Досягається максимальної швидкості зведення котеджу на фундаменті — 1-3 дні.
      • У заводських умовах стінові панелі захищені від дощу та інших погодних факторів, які могли б намочити деревину та утеплювач, погіршити їхню якість та призвести до непридатності.
      • Для більшої частини будинків є можливість використовувати кроквяні ферми, виготовлені з високою точністю в заводських умовах, замість класичних кроквяних систем. При використанні ферм дах вашого будинку монтуватиметься швидко, без необхідності точного припасування в некомфортних умовах висоти. Економія бюджету під час використання ферм замість кроквяної системи може сягати 40% (у розрахунках враховано вартість перекриттів, що є складової ферм).

  • З чого складаються стіни вашого будинку?
    • Базові складові наших стін та перекриттів – це дерев'яний каркас та мінеральна вата. На заводі стіни обшиваються ОСП зовні, зсередини гіпсокартоном, усередині стін монтуються заставні під електрику. Такі стіни повністю готові для інженерних робіт, зовнішньої обробки та внутрішньої, не вимагають вирівнювання.

      Щоб гарантувати надійність та довговічність будинку, використовуються матеріали перевірених провідних виробників, які відповідають європейським стандартам EN, міжнародним стандартам ISO.

      Завдяки перевіреним, сертифікованим матеріалам, правильному монтажу та експлуатації, термін життя стіни буде таким же, як і термін експлуатації всіх її складових – від 50 років. У такому будинку ви будете насолоджуватися комфортом, забувши про часті ремонти.

      Теплопровідність усієї стіни U = 0,15 W/m2*K. (що менше цей показник, то краще). Така теплопровідність забезпечує економію бюджету в 50% порівняно зі стіною із газобетону такої ж товщини.

      Завдяки цим параметрам наші будинки знайшли своїх покупців у Франції та Німеччині, оскільки вони повністю відповідають жорстким європейським критеріям якості та енергоефективності.

      Характеристики матеріалів докладніше:

      сухий струганий брус:

      • 12-18% вологості,
      • за запитом брус KVH стандарту

      мінеральна вата:

      • термін експлуатації не менше 50 років
      • теплопровідність не більше 0.04 Вт/(м·К),
      • клас горючості - НГ (негорючі матеріали),

      ОСП 3 або 4 класу:

      • висока стійкість до деформації, статична стійкість до навантажень згідно стандарту EN300
      • прямолінійність кромок.
      • вологостійкість (розбухання за товщиною – 24-годинне занурення – менше 15%),
      • зміст формальдегіду в соот. з EN300 E1 – менше 8 мг/100г,

      Пароізоляція:

      • паропроникність 0,00005 мг/(м*год*Па)

      Гіпсокартон:

      • руйнівне навантаження при згині (для листів 12,5 мм): поперечне - ≥210Н, поздовжнє ≥550Н,
      • геометрична рівність,
      • клас пожежної небезпеки км2 (г1, в2, д1, т1).

      Енергоефективні віконні конструкції з двокамерним склопакетом із заповненням аргоном:

      • опір теплопередачі R = 0,77 м ² ° C / Вт.

  • Чим каркасно-панельні будинки, які будує наша компанія, краще за традиційні цегляні або побудовані за іншою традиційною технологією?
    • 1. Висока швидкість зведення

      Завдяки заводському складання, стіни будинку та конструкція покрівлі монтуються на ділянці за 1-3 дні.

      На заводі їх виготовлення займає 7-21 день і відбувається під час фундаментних робіт, що вигідно економить час: як тільки фундамент набирає необхідну міцність, стіни та кроквяну систему вже можна монтувати.

      Готову коробку будинку на ділянці ви отримаєте лише за 1,5 місяці. А завозити меблі до готового будинку можна буде через 6 місяців після початку фундаментних робіт.

      Ви заощаджуєте мінімум 2 місяці (у порівнянні з будівництвом з цегли) - це ваш час, який можна провести цікаво і з користю, а не залишити за будівельними клопотами.

      2. Економічність проживання

      Наші будинки опалювати дешевше, ніж квартиру в 5 разів завдяки енергозберігаючим властивостям стін. Так, на опалення будинку площею 86 м2 ви витратите загалом 500 грн*/місяць. (Вживання газу становить 23,8 м3 газу на місяць опалювального періоду).

      3. Бюджетність

      Якщо побудувати традиційний цегляний будинок з аналогічними каркасними характеристиками з енергоефективності, то обійдеться він вам мінімум у 1,5 раза дорожче за рахунок посиленого фундаменту та стін.

      *на 2022 рік

  • Чому каркасні будинки вважаються енергоефективними?
    • При будівництві двох однакових будинків за ту саму вартість, але за різними технологіями – каркасною та традиційною – каркасний будинок буде теплішим. Тобто, ви будете менше платити за опалення взимку та кондиціювання влітку. І відповідно зекономлений бюджет буде витрачено на ваш розсуд, а не на те, щоб зігрітися взимку. При цьому каркасний будинок буде таким же довговічним і надійним, як і кам'яний.

      Це досягається завдяки використанню у конструкції стін матеріалів, які краще утримують температуру в приміщенні, ніж кам'яні.

      Кам'яні матеріали акумулюють (начебто вбирають у собі) температуру навколишнього середовища. Тому, щоб у кам'яному будинку було тепло, спочатку доведеться нагріти стіни, і лише потім нагрівається повітря у приміщенні та підтримуватиметься оптимальна температура. Але підтримувати температуру потрібно буде і стін і повітря в будинку, оскільки зовні стіни вбирають холод, так само як тепло зсередини.

      Мінеральна вата, що знаходиться у стінах каркасного будинку, не акумулює тепло чи холод. Вона не пропускає зовні в будинок холод і не випускає тепло з будинку. Тому каркасний будинок прогрівається набагато швидше, і спалювати газ (електрику або дрова), щоб підтримувати ще й температуру стін не потрібно.

      Іншими словами, хороше теплозбереження забезпечують основні матеріали конструкцій:

      • Дерев'яний каркас - він у 2 рази тепліший за цеглу (сосновий брус 15% вологості - 0,15 - 0,23 Вт/(м·°С), цегла СБК М100 - 150 - 0,20 Вт/(м·°С))
      • ОСП – в 1,5 рази тепліше за цеглу (Egger OСП 3 Е0 – 0,13 Вт/м*К)
      • Мінераловатний утеплювач, який в 5 разів тепліший за цеглу, і в 20 разів тепліший за бетон (бетонний блок Золотий Мандарин М-75 – 0,81, Мінеральна вата Isover - не більше 0.04 Вт/(м·К)

      Стіна зсередини має додатковий шар утеплювача, який допомагає виключити всі містки холоду.

      Погодьтеся, адже краще витрачати гроші на відпочинок, навчання, свята, хобі, аніж на опалення там, де цього можна не робити.

  • Чим утеплюєте? Чи екологічний цей матеріал? Яка товщина утеплення?
    • Утеплювач наших стін, перекриттів та покрівлі – мінеральна вата провідних світових виробників: Техноніколь (Technonicol), Роквул (ROCKWOOL), Ізовер (Isover).

      Ключові технічні характеристики:

      • термін експлуатації не менше 50 років
      • теплопровідність – не більше 0,04 Вт/м*К
      • клас горючість - НГ (не горить при контакті з вогнем)

      Усі характеристики матеріалу підтверджують сертифікати про відповідні технологічні випробування, відповідають європейським стандартам EN, міжнародним стандартам ISO.

      Рекомендована товщина утеплювача у стінах з урахуванням зовнішнього шару під штукатуркою – 250 мм.

      У міжповерхових перекриттях – 100 мм

      У покрівлі (горище або скати мансардної покрівлі) – 200-300 мм.

      Мінеральна вата - це дихаючий, нетоксичний, негорючий утеплювач з базальту, який, до того ж і найпопулярніший шумопоглинач.

      Як вона виготовляється? Виробничий процес починається з розплавлення каменю в шахтній печі при температурі 1500°С, потім розплав, подібний до рідкої вулканічної лави, виливається на центрифуги і під впливом потужного повітряного потоку утворюються волокна. Волокна швидко охолоджуються повітрям, до них додається синтетична сполучна речовина та гідрофобізатор. Потім волокна збираються в камері осадження у вигляді килима з вати, після чого в камері полімеризації при температурі близько 200°З відбувається остаточне затвердіння та формування продукту.

      Мінеральна вата на 100% складається з базальту, нешкідливого природного матеріалу, а значить шкоду вашому здоров'ю виключено.

      Мінвата використовується практично у всіх сферах застосування теплоізоляції, а завдяки своїм унікальним якостям виконує кілька функцій одночасно, в чому її незаперечна вигода – ви купуєте один матеріал, він виконує функцію трьох:

      • утеплення,
      • поглинання шуму,
      • захист каркасу будинку від вогню.

      А значить, ви не витрачатиметеся на звукоізоляцію та вогнезахист, що рано чи пізно доводиться робити в будинках із sip панелей.

  • Які недоліки каркасно-панельних будинків?
    • Ми розглядаємо їх швидше як особливості, а не як недоліки.

      Жорсткі вимоги до дотримання норм каркасного будівництва:

      • Вимоги до матеріалів – деревина вологістю трохи більше 18%, оброблена антисептиком від шкідників. Мінеральна вата, ОСП, гіпсокартон, вітро-, паробар'єр – характеристики всіх цих матеріалів мають бути незмінними протягом усього терміну експлуатації. Про них ми розповіли вище. По суті, термін життя вашого будинку - це термін експлуатації матеріалів стін і перекриттів, тобто прямо залежить від їх якості.
      • Вимоги гідроізоляції – мінеральна вата має бути герметично захищена від вологи з усіх боків.
      • Вимоги точної геометрії – розміри стін та інших конструкцій можуть відрізнятись від проєктних розмірів на 1-3 мм.

      Тільки при дотриманні цих вимог, професійному проєктуванні, складанні та монтажі панелей, будинок вийде надійним і довговічним.

      При збиранні будинку на заводі ці вимоги виконуються точніше – саме тому ми вибрали цю технологію: щоб гарантувати надійність та довговічність вашого будинку.

  • Наскільки довговічні будинки, збудовані за цією технологією? Чи не розваляться вони через 20 років?
    • Термін життя будь-якого будинку має сенс вимірювати, тільки якщо дотримуються правила його експлуатації:

      • найголовніше з них - підтримання плюсової температури всередині стін будинку цілий рік.
      • своєчасна заміна пошкоджених матеріалів або термін експлуатації яких закінчено.

      У таких умовах термін життя каркасних будинків такий самий, як і у кам'яних.

      Термін експлуатації матеріалів домокомплекту складає:

      • Стійки каркасу, захищені від вологи – близько 100 років
      • Мінераловатний утеплювач – від 50 років

      Досвід експлуатації будинків, виготовлених за каркасно-панельною технологією в США, Канаді, Швеції, показує, що котеджі, поставлені навіть 75 років тому і раніше, служать своїм власникам і досі, повністю відповідаючи всім необхідним вимогам.

      Як підтвердження, наводимо вам фотоприклади каркасних будинків-довгожителів. Це не класичні фахверкові каркасні будинки, які є будинками музеями, а будинки, де зараз живуть люди.











      На фото 1920, Вашингтон, 6929 Ninth Street. І ця ж вулиця у наші дні.

      Наступні фото зроблені керівником компанії Profikarkas під час поїздки до Швеції, міста Ґетеборг. На фото зображено будинки 19 століття збудовані з дерева. Безумовно, фасади зазнавали змін, але сама конструкція залишається міцною досі.

      Таким чином, вибираючи каркасну технологію заводського складання, за дотримання всіх правил будівництва та експлуатації, ви отримаєте теплий будинок на 100 років.

  • Хіба можна таку кволу будову можна назвати будинком? Він же розвалиться за необережного руху
    • Будинки, що витримують 7 балів за шкалою Ріхтера, навряд чи розваляться від ваших рухів. Конструкція каркасного будинку спроєктована таким чином, що несуче навантаження рівномірно розподілене по всіх вузлах каркаса. Це обумовлює високу стійкість до навантажень - каркасні будинки вважаються сейсмостійкими. Саме тому в Японії, де нерідкі землетруси, для будівництва індивідуальних та малоповерхових будинків здебільшого використовується дерев'яно-каркасна технологія. Заслуговує на увагу витримка з укладання державної комісії за результатами землетрусу 1994 року в Нордріджі, поруч із Лос‐ Анджелесом, США: «Великої кількості жертв вдалося уникнути, так як люди знаходилися у себе в будинках, побудованих за каркасною технологією, а не в побудованих із залізобетону торгових центрах та офісах».

      Нагадаємо, що в Україні не буває землетрусів, що перевищують 7 балів, тому каркасний будинок ви отримаєте більш надійний, ніж кам'яний (завдяки більш рівномірному розподілу навантажень по вузлах каркасу, ніж у кам'яному).

  • Це ті будинки, які ураганом в Америці зносить та дахи зриває? А у зв'язку з глобальним потеплінням урагани нерідкі і в наших широтах
    • Так, у США досить багато ураганів та торнадо. І безглуздо було б стверджувати, що, незалежно від їхньої сили, вони не ушкоджують будинки. Ключове питання – швидкість вітру за цих явищ. Для визначення сили торнадо США використовується шкала Фудзити (від F0 до F5). Вітер, що досягає показання шкали F0 – 30 м/с, вже вважається ураганом і завдає незначної шкоди – ламає гілки дерев, зносить вивіски та може пошкодити димохід будинку. У разі урагану ступеня F1 швидкість вітру досягає 50 м/с, що може призвести до пошкодження частини покриття покрівлі. При ступені F2 і швидкості вітру 70 м/с вітер вириває дерева, зносить машини і може відірвати все покриття даху. Серйозні проблеми для каркасних будинків починаються при досягненні ступеня F3 та швидкості вітру 80 м/с – можуть бути пошкоджені стіни. За такої швидкості вітру торнадо відкидає машини на сотні метрів та вириває цілі ділянки лісу. При більшій швидкості вітру (ступеня F4 і F5) каркасні будинки можуть бути навіть повністю знищені. Але за таких серйозних ураганів явищам надається статус національного лиха. Наприклад, при урагані «Катріна», який був визнаний одним із найруйнівніших за всю історію США, швидкість вітру в епіцентрі досягала 80-90 м/с.

      А тепер увага. В Україні ураганів і тим більше торнадо такої сили немає і ніколи не було. За урагану у Львові 3 серпня 2009 року швидкість вітру не перевищувала 22 м/с (найслабша категорія за шкалою Фудзити).

      Тобто, навіть за найсильнішого за всю історію ураганів в Україні максимум, що трапиться з каркасним будинком – пошкодження частини покрівлі, що станеться і з будь-яким іншим будинком за такої швидкості вітру. Головне - щоб будинок був правильно збудований з дотриманням технології, особливо в частині кріплення будинку до фундаменту.

  • Чи дихають стіни?
    • У будь-якому будинку (з цегли, керамоблоку або газобетону) здоровий мікроклімат повинен забезпечуватись лише за допомогою вентиляції. І в каркасному будинку, зокрема. Наші діди жили в зрубах і мазанках і про системи вентиляції не знали, але в них вентиляцію забезпечували щілини у вікнах, дверях, горищах та підполі, пічні димарі. Квартири в багатоповерхових будинках, наприклад, робляться герметичними, за рахунок чого в них не так холодно. Але суттєвий мінус – відсутність вентиляції, через що доводиться часто провітрювати приміщення.

      Каркасний будинок герметичний для захисту від утеплювача вологи. Тому для каркасного будинку рекомендуємо систему вентиляції з рекуперацією тепла. Тільки тоді він стане по-справжньому енергоефективним. Рекуператор і збереже у вашому будинку тепло і забезпечить приплив свіжого повітря. А значить він збереже і ваш бюджет, оскільки ви не опалюватимете вулицю.

  • Скільки часу каркасний будинок витримує контакт із вогнем без пошкодження?
    • У нашій країні не проводилися спеціальні дослідження за скільки часу можна евакуювати мешканців із будинку, що спалахнув.

      Згідно з ДБН каркасним будинкам надають ступінь вогнестійкості III, таку ж як і для дерев'яних будинків, оскільки основні несучі конструкції будинку – дерев'яні, хоча саме каркасні будинки не були досліджені.

      Це означає, що конструкції будинку починають руйнуватися не раніше ніж на 30 хвилині пожежі (REI 30).

      Проте випробування на вогнестійкість, які проводила компанія Кнауф для каркасних перегородок, показали, що перегородка втрачає свою цілісність на 60 хвилині контакту з відкритим вогнем (EI 60). (Випробування проводилися для стіни зі стійками каркасу 60*60мм з кроком 600 мм, заповнені мінераловатним утеплювачем і з обох боків обшиті листами гіпсокартону 12,5 мм в один шар). Клас пожежної небезпеки конструкції К0(30).

      Якби стійки каркаса була захищена двома шарами гіпсокартону, вогонь почав би руйнувати стійки каркаса на 26 хвилин пізніше. Клас пожежної небезпеки конструкції К0 (45).

      У наших будинках з метою пожежної безпеки ми використовуємо монтажні коробки з негорючого пластику, всю проводку монтуємо в металорукавах, тому у разі короткого замикання ймовірність пожежі зводиться до мінімуму.

      Також рекомендуємо нашим клієнтам використовувати подвійну обшивку стін листами гіпсокартону.

      Завдяки цим заходам ви, швидше за все, встигнете загасити полум'я швидше, ніж воно пошкодить стійки каркасної стіни або перекриття (якщо буде перебувати в будинку в момент виникнення пожежі).

      При цьому важливо розуміти, що будь-який будинок після пожежі часом простіше знести, ніж відновити — і кам'яний, і каркасний.

      Класична каркасна технологія не містить пінопласту, а утеплюється негорючими утеплювачами мінераловатними. Внутрішнє оздоблення приміщень будинку може бути оброблене другим шаром гіпсокартону, який підвищує рівень пожежної безпеки на 1 клас і зводить до мінімуму ризик розповсюдження полум'я. Між гіпсокартоном та стійками каркасу знаходиться додатковий шар мінеральної вати, яка не підтримує горіння.

  • Чи можуть у будинку завестися дрібні гризуни?
    • Як показує життя – дрібні гризуни живуть у будь-яких будинках, від бетонних до дерев'яних. Найкращий засіб від гризунів це кішка, мишоловка та клей від гризунів, ультразвук, захисні сітки, які ставлять під час будівництва.

      Але, найголовніше, гризуни не живуть у мінеральних утеплювачах, дерево теж твердувате для них, а от у пінополістиролі (пінопласті) почуваються чудово. Оскільки стіни в каркасному будинку рівні, і штукатурка, що вирівнює, не потрібна, селитися мишам просто ніде. Таким чином, у каркасному будинку миші з'являються рідше, ніж у кам'яному будинку або будинку з sip панелей.

  • Чи можливе будівництво на готовому фундаменті?
    • Так, можливе будівництво на готовому фундаменті. Але, перед початком будівництва каркасно-дерев'яного будинку на вашому фундаменті, наші фахівці повинні провести експертизу цього фундаменту та дати висновок на придатність вашого фундаменту до даного виду будівництва.

      Для цього вам потрібно надати:

      • проєктну документацію на фундамент,
      • звіт про геодезичні та геологічні дослідження на вашій ділянці.

      Ми відкриті до ваших побажань, ваших можливостей виконувати частину будівельних робіт самостійно. Ми готові йти їм назустріч, якщо вони не зашкодять вашому майбутньому будинку.

  • Чи можна зробити надбудову на існуючому будинку, використовуючи каркасно-дерев'яну технологію?
    • Так, можна. Каркасні конструкції набагато легші, ніж, наприклад, цегляні, тому вам, напевно, не потрібно буде зміцнювати фундамент і турбуватися про серйозні навантаження на несучі стіни. Точну інформацію щодо надбудови поверхів на існуючих будівлях можна дізнатися лише після обстеження існуючого фундаменту та самої будови.

  • Яка максимальна кількість поверхів, які можна будувати за вашою технологією?
    • Каркасна технологія дає вам повну свободу для втілення найсміливіших архітектурних ідей. У Відні збудували дерев'яний хмарочос на 24 поверхи (84 метри заввишки), до нього найвищою дерев'яною будівлею вважалася 18-поверхова вежа Mjøstårnet на півдні Норвегії. У Лондоні готуються реалізувати проєкт 300-метрового дерев'яного хмарочоса.

      Можливості каркасної технології безмежні, але що важливіше — це можливості дерева як будівельного матеріалу, екологічно чистої відновлюваної сировини, що містить CO2 (на відміну від дерев, які після закінчення циклу життя гниють і виділяють вуглекислий газ назад у землю). Тому всі нові будівлі у Франції згідно із законами з 2022 року мають будуватися на 50% із дерева.

      Галузь високої дерев'яної архітектури розвивається так швидко, що про можливість звести великий котедж на кілька поверхів, з надбудовами та важким черепичним дахом немає причин сумніватися. Ілюстративний матеріал нижче того доказу.

  • На якому фундаменті будується котедж?
    • Тип фундаменту, його параметри визначаються виходячи з особливостей ґрунту на вашій ділянці, та навантажень, які створюють на фундамент будинок, снігові навантаження. Найчастіше фундамент під каркасний будинок можна використовувати більш «легкий», оскільки вага каркасного будинку менша за кам'яний.

      Щоб підібрати для вашого будинку найнадійніший фундамент і при цьому вигідний, який збереже ваші гроші, ми проводимо геологічні дослідження на ділянці перед початком будівництва.

  • Можна застосовувати будь-який тип покрівлі у ваших будинках?
    • Звісно, можливо. Форми даху, як правило, виконуються з дерев'яних кроквяних конструкцій з подальшим влаштуванням відповідних шарів тепло-, паро-, гідроізоляції та покриттям покрівельних матеріалів, що сподобалися. Покрівельні матеріали можуть бути будь-якими – починаючи від металевої черепиці, м'якої покрівлі до цементно-піщаної черепиці, керамічної черепиці тощо.

      До того ж, такий вид кроквяної системи як кроквяні ферми дозволяють будувати каркасні будинки з плоскою покрівлею.

  • Яким може бути вигляд каркасно-дерев'яного котеджу?
    • Будинок можна облицьовувати цеглою, натуральним або штучним каменем; металевим чи пластиковим сайдингом; дерев'яною вагонкою будь-яких видів, блок-хаусом; різними видами вентильованих фасадів; обробити декоративною штукатуркою або фарбою, надати класичного вигляду за допомогою різних колон, капітелей та інших накладних елементів.

      У внутрішній обробці, при сучасних технологіях і матеріалах немає жодних обмежень.

  • Скажіть, чи правда, що каркасне будівництво дає можливість усунути всі комунікації всередину стін?
    • Електропроводка «ховається» у стіні, для чого на заводі у стінах передбачаються металорукава.

      Інші комунікації проходять у лати між стіною будинку та гіпсокартонною обшивкою, у спеціальних місцях, передбачених проєктом.

      По поверхні стін не проходитимуть дроти та труби.

      Ви отримаєте інтер'єр максимально зручним для дизайнерських рішень та оздоблення.

  • Яку обробку мені доведеться робити після того, як складання будинку буде закінчено? Стіни в будинках, які ви будуєте рівні, або вимагають подальшого вирівнювання?
    • Потрібне чистове оздоблення по гіпсокартону.

      Стіни каркасного будинку обшиваються гіпсокартоном ще на заводі, завдяки рівним стінам витрати на чистове оздоблення будуть мінімальні.

  • Як кріпити важкі полиці на стіни з панелей?
    • 1 варіант: використовуйте спеціальні монтажні кріплення по гіпсокартону, що витримують високі навантаження;

      2 варіант: якщо ви не приймаєте такі кріплення, то в стіні через кожні 60 см проходять стійки, на кілька стояків кріпиться металева шина, а вже до неї будь-які конструкції;

      3 варіант: використовуйте гіпсокартон Knauf підвищеної міцності (сапфір);

      4 варіант: ви можете заздалегідь спланувати, куди що кріпити, а ми при проєктуванні можемо врахувати ваші побажання, і в цих місцях залишити заставні та кріпильні конструкції;

      Ми постійно відслідковуємо нові рішення щодо цього питання. Для вашої зручності вибрано надійні перевірені сучасні рішення з існуючих.

  • Якщо в процесі будівництва я захочу змінити планування будинку або ще щось, це можливо?
    • Так. Тільки не забувайте, що вам видано дозвіл на будівництво за первісним проєктом і кошторис складено за ним. Вносити зміни під час будівництва, набагато дорожче, ніж вносити зміни в проєкт будинку, тому ми рекомендуємо максимально детально і точно скласти завдання на проєктування каркасного будинку для інженерів.

  • Ви будуєте тільки за типовими проектами чи можете виготовити та побудувати будинок за індивідуальним проектом?
    • Ми будуємо каркасні котеджі як за типовими проєктами, так і за індивідуальними проєктами наших замовників. Причому ми пропонуємо нашим клієнтам не віртуальні малюнки будинків, що кочують по Інтернету з одного сайту на інший, а реальні, побудовані багаторазово, відпрацьовані проєкти, які користуються найбільшою популярністю. Якщо ж у вас вже є свої ідеї, які ви хотіли б втілити в життя, звертайтеся, реалізуємо.

      P.S. Будь-який типовий проєкт вибраний на сайті нашого партнера z500.com.ua або на нашому сайті ви отримаєте у подарунок. Погодьтеся, приємно отримати в подарунок 5значну суму – це ваші свята, хобі чи маленька подорож.

  • Чим ви відрізняється від інших фірм? У чому перевага технології вашої компанії?
    • Наша компанія єдина в Україні має сертифікованих спеціалістів із проєктування пасивних будинків для малоповерхового будівництва.

      90% домокомплектів Профікаркас їдуть до країн Західної Європи – Франція, Німеччина – тому стандарти виробництва нашої продукції заточені під європейські стандарти якості.

      Правила проєктування та будівництва пасивних будинків ми використовуємо для будь-яких котеджів, а саме:

      • замкнутий контур пароізоляції - герметичність стиків пароізоляційної плівки з усіма конструкціями (стін, перекриттів, плити підлоги, дверних та віконних отворів);
      • енергоефективні вікна;
      • "теплий" монтаж вікон;
      • примусова вентиляція із рекуперацією тепла;
      • більша кількість утеплювача у зовнішніх стінах та покрівлі каркасного будинку;
      • усунення містків холоду на стику фундаменту та стін будинку.

      Отже, ви отримаєте по-справжньому енергоефективний будинок, а не просто утеплені стіни.

      Наша компанія одна з небагатьох, хто виробляє домокомплект на заводі, щоб гарантувати точну геометрію всіх конструкцій, а значить високу енергоефективність, комфорт експлуатації, надійність конструкцій незмінними протягом всього терміну служби будинку.

      Описані технологічні особливості – це ваша економія на опаленні, довговічність вашого будинку та його комфортне обслуговування.

  • Чи хороша звукоізоляція у ваших будинках?
    • Утеплювач із мінеральної вати виконує роль відмінної акустичної ізоляції. До того ж гіпсокартон добре поглинає шум, яким з обох боків обшиті внутрішні стіни каркасного будинку.

      За відгуками наших клієнтів, на 1-му поверсі не чутно галасливих ігор дітей на 2-му поверсі.

      Згідно з дослідженнями, які проводила компанія Isover, каркасна перегородка 100мм захищає від шуму так само добре, як цегляна стіна 150мм.

      А каркасна перегородка обшита двома листами гіпсокартону знижує автомобільний шум у годину пік з 98 Дб до 50 Дб. Відповідно до нормативів для комфортного перебування в будинку рівень шуму вдень не повинен перевищувати 55 Дб.

      Таким чином, конструкція стін Профікаркас гарантує вам повноцінний відпочинок у будь-який час і практично за будь-яких обставин.

  • Чи є обмеження в кліматичних умовах для будівництва каркасного будинку?
    • Каркасно-панельні будинки розраховані на експлуатацію в регіонах з різним кліматом. Вони змінюють температуру від +60 до -60 °C. При цьому завдяки надійній теплоізоляції в самому будинку завжди комфортно. Саме тому каркасні будинки знайшли широке поширення в країнах з різним кліматом, у тому числі і холодним: у північній Європі та Канаді.

  • Ви можете порахувати скільки коштує мені побудувати з вами будинок?
    • Попередня вартість того чи іншого домокомплекту вказана на його сторінці на нашому сайті в розділі «вартість», де запропоновано декілька видів комплектацій.

      При цьому зверніть увагу, що деякі обов'язкові роботи та додаткові опції не входять до вказаної вартості:

      • підготовчі роботи на ділянці,
      • земляні роботи,
      • свердловина, септик,
      • заставні під комунікації,
      • фундамент.

      Це з тим, що на кожній ділянці свої особливості грунту, які вплинуть обсяг земляних робіт, тип і глибину закладення фундаменту, отже, і їх вартість. Її можна визначити лише після проведення геодезичних та геологічних вишукувань на ділянці перед початком будівництва. Тоді проєктувальник підбере такий фундамент, який забезпечить потрібну довговічність будинку, і збереже ваш бюджет від витрат на зайву надійність.

      Додаткові опції, які узгоджуються та прораховуються індивідуально:

      • димоходи та камін,
      • вхідні навіси, тераси, перголи,
      • додаткова звукоізоляція від ударного шуму,
      • внутрішні сходи,
      • інженерне обладнання у будинку,
      • огорожу та підлогу балконів,
      • мансардні вікна.

      Ці позиції зроблять ваш будинок унікальним, а не типовим. Оскільки багато комплектуючих ви вибиратимете самі: дорогі чи бюджетні, у вартість домокомплекту їх включати некоректно.

      Для максимально правильного складання кошторису потрібна проєктна документація вашого каркасного будинку, яку розробить проєктний відділ. Після чого ми розробляємо детальний кошторис, в якому будуть враховані всі деталі.

      Це убезпечить вас від подальших непередбачених витрат. Ті позиції в кошторисі, які не впливають на довговічність та надійність будинку, ми можемо узгоджувати з вами індивідуально – ви самі впливатимете на здешевлення або подорожчання будівництва.

  • Скільки коштує квадратний метр у котеджах, які ви будуєте?
    • Вартість квадратного метра житла - це величина досить умовна, яка застосовна для однотипного житла. Щоб назвати вартість будівництва квадратного метра, необхідно зрозуміти:

      • що і як у своєму майбутньому будинку хоче бачити замовник: яке інженерне оснащення, матеріали яких виробників хоче використовувати
      • які особливості ґрунту на його ділянці: це безпосередньо вплине на вартість фундаменту будинку
      • наявність електрики на об'єкті, від віддаленості об'єкта від інфраструктури, пори року (сезонності) будівництва, тощо.

      Усі ці особливості збільшують чи зменшують вартість будівництва у кілька разів.

      Зазвичай вартість квадратного метра озвучується для об'єкта з так званим "чорновим оздобленням". Адже "чистове оздоблення" може бути дуже дорогим.

      Саме тому ми розробили кілька типових рішень домокомплектів, щоб

      1. наочно показати, як сильно змінюється вартість в залежності від тієї чи іншої комплектації,
      2. ви змогли визначити для себе який із запропонованих варіантів відповідає вашим запитам та змогли доопрацювати вже обраний варіант.

      Усе це ви зможете побачити у розділі вартість на кожній сторінці проєкту.

  • Чому монтаж домокомплекту коштує так дорого, адже його монтують за кілька днів?
    • У вартість монтажу входить:

      • вантаж домокомплекту на виробництві
      • доставка домокомплекту. Доставка проводиться декількома фурами (як правило, це більше 2х машин)
      • розвантаження на об'єкті за допомогою орендованої кранової техніки
      • збирання проводиться професійними монтажниками
      • при збиранні домокомплекту використовується спеціалізований інструмент
      • гарантія якості збирання. У разі настання гарантійного випадку заміну бракованого елементу будинку ми робимо за наш рахунок.

      Кожна з цих позицій має свою вартість. При цьому ви отримуєте готові стіни та перекриття будинку без клопоту та від 2 тижнів до 3 місяців вашого вільного часу.

  • Який порядок оплати? Як буде здійснюватись моя оплата за будинок?
    • За готовністю кошторису, ми розробляємо план графік виконання робіт, згідно з яким готуватиметься графік оплат.

      Оплата провадиться поетапно. Перед кожним наступним етапом вноситься 100% передплата за матеріали, 70% передплата робіт.

      Це дає вам зручність в управлінні фінансами: вам не обов'язково мати у своєму розпорядженні відразу всю суму для будівництва будинку. Ви можете регулювати швидкість будівництва будинку, підлаштовуючи її під ваші можливості.

  • Яка послідовність кроків від бажання до встановлення "під чистове внутрішнє оздоблення" типового будинку?
      • вибір проєкту
      • зустріч в офісі для обговорень умов співробітництва, погодження попереднього кошторису
      • підписання договору, виставлення рахунку, складання тех. завдання на проєкт будинку
      • розробка проєктної документації
      • затвердження остаточного кошторису
      • виробництво комплекту будинку
      • зведення фундаменту
      • монтаж комплекту будинку
      • інженерні та оздоблювальні роботи

      Детальніше про процес тут.

  • Чи можливо у будівництві використовувати свої матеріали: черепицю, вікна, сходи, піч, двері тощо?
    • Так, ми купуємо матеріали, які замовник хоче використати для свого будинку. Але вони обговорюються в індивідуальному порядку, щоб унеможливити варіанти неякісних матеріалів. Це важливо, оскільки ми несемо відповідальність за надійність та довговічність вашого будинку.

  • Як довго будується ваш будинок?
    • Повний цикл будівельних робіт від початку проєктування до завершення чорнового оздоблення складає 4 – 6 місяці.

      Такий короткий термін будівництва – це ваш зекономлений вільний час, який можна витратити на хобі, спілкування з рідними та друзями у новому будинку.

  • Які терміни будівництва каркасного будинку та чи можливо вести будівництво за етапами?
    • Через 4-6 місяців після підписання договору ви отримаєте будинок, готовий до чистового оздоблення, якщо між будівельними етапами не буде пауз.

      Звичайно, можна вести будівництво і за етапами. Проконсультувавшись з нашим менеджером, ви знатимете на які етапи можна розбити будівництво, без втрати якості.

      Ми готові вести будівництво з тією швидкістю, яка вам зручна (якщо це не впливає на довговічність і міцність будинку).

  • З чого розпочати?
    • Починати завжди варто із проєкту. Адже саме проєкт є втіленням ваших бажань.

      Окрім проєктів нашого каталогу, ви можете вибрати будь-яке рішення в каталозі нашого партнера – архітектурного бюро Z500, де у рази більше за сучасні проєкти будинків.

      Ви також можете надати завдання розробити індивідуальний проєкт каркасного будинку.

      Правильно обраний проєкт – це запорука комфорту вашого життя у новому будинку. Тому рекомендуємо скористатися консультацією наших менеджерів, якщо у вас виникнуть сумніви на етапі вибору проєкту.

      Докладно всі етапи підготовки до будівництва ми описали у статті.

  • Є думка, що фундамент має «відстоятися» рік-два і лише потім зводять стіни. Як це пов'язується з термінами 3-7 місяців? Чи дає такий будинок усадку?
    • Науково доведено, що у перші 10 днів бетон набирає 50% своєї міцності, а вже через 14 днів – 75% міцності. Цього достатньо для монтажу каркасних панелей, без жодних ризиків.

      Поки фундамент на ділянці набирає необхідної міцності, на заводі відбувається виготовлення домокомплекту будинку, що заощаджує ваш час.

      Інші технології не дозволяють виконувати паралельно ці роботи. Таким чином, каркасний будинок заводського збирання дає вам найбільшу економію часу в порівнянні з іншими технологіями будівництва.

   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70