Руйнуємо стереотипи: незвичайна конструкція каркасного будинку
Автор статті: Антоніна Сухар, архітектор компанії Profikarkas
Існує думка, що конструкція каркасного будинку — це типове рішення, запозичене у промислових об'єктів, що швидко зводяться, а тому просто не може органічно вписатися в індивідуальні смаки і переваги забудовника. Однак, якщо вивчити оригінальні архітектурні рішення сучасності, то доведеться зробити висновок, що каркасний будинок — це інновації та своєрідна пишнота, а не нітрохи не промислова нудьга. Але краще один раз побачити – і тому ми спеціально для вас сформували унікальну добірку незвичайних будівель, збудованих саме за каркасною технологією.
Влаштування каркасного будинку з точки зору сучасних архітекторів:
Каркасні конструкції, що виготовляються в заводських умовах, дійсно певною мірою однотипні. Проте існують різні види каркасних будинків — найкраще спростування сірості, що здається, оскільки практично будь-який дизайнерський задум може бути втілений у каркасі.
- Чи не найяскравішим прикладом є кубічні будинки Роттердама (Голландія), творцем яких став Піт Блюм. Архітектор збудував цілий комплекс, що складається з 38 будинків та 2 супер-кубів, з'єднаних один з одним. Оригінальним рішенням тут став поворот конструкції на 45 градусів та розташування її кутів на пілонах-шестигранниках. Будинки повністю заселені та не викликають труднощів в експлуатації.
- Австралійський архітектор Пол Морган проникся ідеєю поєднання природи та високих технологій. Саме так виник його каркасний заміський будинок, в основу конструкції якого покладено роздвоєні стовбури, що володіють величезною несучою здатністю. Ці стовбури нагадують собою кістки гігантських кенгуру – саме такі скелети і були знайдені на будівельному майданчику.
- Серед інших архітектурних об'єктів, гідних щоб згадати, відрізняється будинок, спроєктований норвезькою студією Fantastic Norway, розташований у скельному заглибленні. Висота поглиблення – 35 метрів над рівнем моря. Каркасна конструкція встановлена під кутом, що робить вітрозахист максимальним. Для цих же цілей й даху надано рельєф. Особливий сталевий стрижень кріпить будинок до скель, а з кабінету та вітальні відкривається приголомшлива панорама на море.
- Архітектори Швеції з Murman architects створили каркасний будинок, що ідеально підходить для відпочинку на природи. Конструкція гармонійно вписується в навколишній ландшафт - лісову галявину, оточену деревами. Тут передбачені сталевий каркас та дерев'яна обшивка. Повне єднання з природою забезпечується великими панорамними вікнами, а також роздрукованим зображенням ялівцевого гаю, що закриває фасад. Використана незвичайна каркасна технологія — для каркасу взяті цільні колоди, які не втратили первозданний вигляд. Стовпи каркаса встановлюються на підготовлені сталеві стрижні, а система крокв також зроблена з колод.
- Художник-архітектор William O'Brien Jr. створив каркасний будинок із крутими скосами стін, що не дозволяє накопичуватися тут опадам. Кількість вікон у будинку — мінімальна, що дозволяє суттєво скорочувати тепловтрати.
- Одним із цікавих каркасних рішень також вважається конструкція A-frame. В результаті виходить А-подібний, трикутний будинок, просторий та повністю відкритий. Такі будинки прості в будівництві, а ось атмосфера в них створюється особлива, що нагадує про відпустку та спокійне життя.
Нестандартні архітектурні рішення, ідеально пристосовані для житла, краще за будь-які слова демонструють, що вигляд каркасного будинку може бути неординарним. Саме ця технологія дозволить втілити в життя найсміливіші дизайнерські мрії, хоча стандартні рішення котеджів теж дозволять гарний та комфортний вигляд.