Залаштунки каркасного ринку домобудівництва. Частина 1
Автор статті: Максим Коваленко, інженер компанії Profikarkas
Інформаційна основа
Як багато сьогодні суперечливої інформації про каркасні будинки! "Не будуйте – це дешевий, холодний і некомфортний будинок". "Будуйте – це теплий, надійний, якісний будинок за прийнятну ціну". Чому так? Хочеться відсунути завісу та оцінити об'єктивно створення каркасного будинку у різних виробників. Зрозуміти, хто де помиляється і в чому, щоб самим не помилитися у виборі забудовника.
Наша компанія як виробник знає реалії виробництва каркасних котеджів зсередини і готова прояснити вам основні проблемні моменти в цьому невеликому циклі статей. Першу статтю ми присвячуємо інформаційній основі будівництва: на які дані повинні спиратися проєктувальники та будівельники, щоб побудувати вам теплий і надійний будинок, яка інформація про каркасні будинки лідирує на просторах інтернету.
Відсутність нормативної бази
Для того, щоб будь-який котедж був якісним, надійним та довговічним, його будівництво має вестись у відповідності до державних стандартів. Стандарти розробляються на підставі наукових інженерних досліджень, тестувань та статистики, що збирається. Саме вони гарантують надійність та довговічність і всього будинку, і окремих конструкцій. Головний документ в Україні щодо будівництва – Державні будівельні норми – ДБН, зокрема ДБН В.2.6-161:2010 Дерев'яні конструкції. У цьому документі немає жодних положень щодо каркасного домобудування. Немає поняття «домокомплект», немає норм відповідності якості домокомплекту, а отже, незрозуміло яким вимогам він повинен відповідати, щоб забезпечити всьому будинку тепло, комфорт та довговічність.
Це дозволяє кожному виробнику встановлювати свої гарантії та стандарти якості, не завжди на користь споживача. А споживач, у свою чергу, ці стандарти якості перевірити не може.
Наша компанія при будівництві будинку спирається на:
- державні будівельні норми;
- російські нормативи «Зведення правил СП31-105-2002 Будинки з дерев'яним каркасом» та «СНіП II-25-80. Дерев'яні конструкції», які доповнюють ту інформацію, якої немає в наших ДБН;
- європейські норми, розробки за технологією стінових панелей та кроквяних ферм.
Це гарантує високу якість та надійність вашого будинку.
Мало правдивої, аргументованої інформації про цей вид домобудівництва
Більшість виробників і прихильників каркасного домобудівництва, на жаль, небагатослівні: вони пишуть про переваги своїх будинків — теплі, економні, надійні, швидкомонтовані — у рекламному стилі. Не зрозуміло наскільки тепліший такий будинок за цегляного і за рахунок чого, не зрозуміло на скільки каркасний будинок дешевше, де саме вдається заощадити, не зрозуміло, в чому саме виражається надійність і чим вона досягається. Багато компаній, на жаль, не надають інформацію про офіційні гарантії та сертифікати якості матеріалів, що використовуються в будівництві. Якщо таку інформацію вони надати не можуть, чи можна сподіватися, що їхній будинок простоїть більше 10 років?
Противники каркасної технології вказують на численні мінуси каркасного будинку. Але без належного аналізу, чому ці недоліки виникають, цю інформацію можна розцінювати як недобросовісну антирекламу.
Компанія Профікаркас використовує лише якісні сертифіковані матеріали. На нашому сайті ми намагаємося в міру можливості публікувати об'єктивні інформаційні матеріали про німецьку технологію будівництва каркасних будинків. Ми готові також познайомити вас з відгуками наших клієнтів тут: https://profikarkas.com.ua/review.
Читайте далі, другу статтю циклу, про те, хто будує та проєктує каркасні будинки в Україні, а потім третю статтю, про те, які саме помилки припускають неблагонадійні забудовники під час будівництва.