web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Довіряй, але перевіряй! Частина 1. Чек-лист перевірки деревини каркасу

Автор статті: Марина Корнієнко, архітектор компанії Profikarkas


Перекошені стіни, підлоги, що скриплять, холодні стіни — на жаль, це реалії українських каркасних котеджів. Будинків з такими недоліками збудовано в Україні більш ніж достатньо. Що робити, щоб ваш будинок не був таким? Щоб він був теплим, комфортним, якісним і не завдавав клопоту?

Є два варіанти: контролювати будівельників на кожному кроці або вибрати надійну будівельну компанію, якій ви довіряєте. Хоча мудрість довіряй, але перевіряй доречна для всіх випадків.

У цій статті ми розповімо, що і як потрібно перевіряти під час виробництва та монтажу каркасної стіни будинку, щоб бути впевненим у її високій якості.

До того ж ви зрозумієте, внаслідок чого у багатьох підрядників ціна каркасного будинку виходить нижчою.

Деталей, які вимагають перевірки досить багато, тому наш матеріал ми розділили на 3 статті:

  • ця, перша присвячена деревині каркасу вашого будинку,
  • друга розповість про конструктивні особливості каркасу, яких важливо дотримуватися,
  • третя — про особливості інших матеріалів, що використовуються в стінах будинку та деякі особливості інженерних систем.

Дерево для каркасного будинку

1. Вологість всіх дерев'яних елементів каркасу будинку не має перевищувати 18%. Не полінуйтеся взяти вологомір та перевірити вологість деревини самостійно! Свіжо спиляна, волога деревина коштує дешевше, але будувати з неї не можна.

Ось основні причини чому

  • Річ у тому, що при висиханні бруси змінюють форму, вони скручуються «гвинтом», іноді навіть вивертаючи вбиті цвяхи. Збудовані з сирого дерева збірні будинки можуть покоситись у перше ж літо.
  • У середині такого будинку будуть утворюватися численні містки холоду - між перекрученим каркасом і утеплювачем буде гуляти повітря, яке добре пропускає холод у ваш будинок.
  • Волога з деревини буде випаровуватися всередині герметичної стіни вашого будинку - накопичуючись, в середині вона сприятиме гниттю дерева та псуванню утеплювача.
  • Оздоблення будинку, і внутрішня і зовнішня, також даватиме тріщини і відставатиме в результаті перекосу каркасу будинку.

Докладніше про це читайте у цій нашій статті.

2. Обов'язкове оброблення дерева антисептиком, який захищає деревину від появи грибка. Будівельна компанія, яка будує каркасні будинки, що швидко монтуються, повинна надати документальне підтвердження яким антисептиком оброблена деревина. Якщо деревина обробляється вручну, а не занурювальним способом, проконтролюйте, щоб антисептик покриває всі поверхні дерев'яних балок. Докладніше про це написано у цій статті.

3. Точна геометрія брусів. Допустиме відхилення від проектних габаритів повинне становити не більше 0,5 мм за шириною бруса, 0,5 мм за товщиною, стріла вигину не більше 33 мм на погонний метр.

В іншому випадку надалі не вдасться зробити рівними кути каркасних стін, досягти точної геометрії стіни будинку. Неточності розмірів стін приведуть, своєю чергою до виникнення містків холоду в стіні – кажучи щілин.

Сподіваємося, озброївшись цими знаннями, ви зможете легко проконтролювати якість деревини вашого будинку та будете впевнені у високій якості результату будівництва!


Якщо ви вирішите замовити будівництво каркасного котеджу у нас - ви зможете переконатися на виробництві, що деревина відповідатиме всім цим параметрам!


У наступних статтях читайте, які конструктивні особливості каркасу потрібно перевіряти, які матеріали повинні використовуватися в стіні будинку, які основні особливості прокладання інженерних систем.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70