web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Довіряй але перевіряй! Частина 2. Правила надійного каркасу

Автор статті: Марина Корнієнко, архітектор компанії Profikarkas


Ви впевнені, що ваш будинок будується правильно? Чудово! Раді за вас. Але перевірка ніколи не завадить. Перевіряйте будівельників, тоді протягом усього терміну життя котеджу вас не мучитимуть страхи через найменшу тріщину на стінах будинку.

 У першій статті ми розповіли, як ви можете самостійно перевірити якість деревини для дому. У цій статті ми розповімо, яким вимогам має відповідати каркас приватного будинку.

Конструкція стіни каркасного будинку: особливості дерев'яного каркасу.

1. Перетин бруса

Переріз бруса вашого каркаса має відповідати проектній документації. Для різних будинків, для різних стін будинку використовуються бруси різного перерізу. Але в жодному разі не варто використовувати для каркасу цільний, неклеєний брус великого перерізу, наприклад, 100х150 мм або навіть 150х150 мм (якщо такі елементи передбачені проектом — професіоналізм такого проекту під питанням). Надалі такі потужні бруси більш схильні до деформації при зміні вологості, ніж стандартні елементи перетином 150х50 або 200х50 мм, що може призвести до їх розтріскування. До того ж із ними важко працювати, особливо важко – кріпити один до одного.

Зовнішня стіна каркасного будинку Профікаркас передбачає використання бруса перетином 145*45 мм або 190*45 мм.

                   

2. Крок вертикальних стійок каркасу

Крок вертикальних стійок каркаса будинку має бути не більше 60 см. Саме такий крок застосовується в наших будинках, саме такий крок може забезпечити надійність конструкції всього будинку та його комфорт: тобто. ваш будинок зможе витримати навантаження перекриттів, всього другого поверху, покрівлі будинку. На другому поверсі можна розміщувати будь-які меблі та сантехніку без обмежень у вазі (крім каміна, басейну чогось більш важке), люстра на першому поверсі не тремтітиме при будь-яких переміщеннях на другому поверсі :-).

3. Верхня та нижня обв'язка каркасу

Нижня обв'язка (заставний брус) – це система брусів, які з'єднують фундамент та стіни будинку. Верхня обв'язка - система брусів, які з'єднують стіни та перекриття будинку.

Нижня та верхня обв'язки виконують дуже важливу роль: вони гарантують міцність та надійність всього будинку. Їх грамотний монтаж забезпечує вертикальність та точну геометрію каркасу стін – якщо ви вирішили зібрати каркас будинку на ділянці.

Саме тому верхню обв'язку проводять відразу після встановлення вертикальних стійок.

Якщо стіни будинку виготовляються на заводі — про їхню точну геометрію подбали робітники та заводське обладнання. Верхня та нижня обв'язка у цьому випадку навпаки допоможуть переконатися у точності геометрії стіни. Стінові панелі встановлюються на лежінь (нижню обв'язку), після їх монтажу монтується верхня обв'язка.

Ви можете самостійно перевірити:

Вертикальність стійок після встановлення верхньої обв'язки за допомогою рівня, рулеткою – точність геометрії. А також, відповідність параметрів верхньої та нижньої обв'язки проектним вимогам.

4. Точна геометрія панелей

Геометрію стінових панелей ви можете проконтролювати рівнем та рулеткою по всіх напрямках, висоті, ширині, товщині. Допустима розбіжність може становити 1-3 мм. Таке відхилення вирівнюється обшивкою із гіпсокартону.

Наслідки неточної геометрії:

  • порушення несучих здібностей каркасу – ваш будинок буде менш надійним.
  • виникнення щілин, містків холоду - тобто. ваш будинок буде холоднішим, звукоізоляція в будинку буде гірше, можуть скрипіти підлоги в будинку.

Наша компанія проводить складання стінових панелей на заводі, що дозволяє зменшити похибку геометрії до 3 мм. Інші переваги складання стінових панелей ми описали тут.

5. Встановлення вікон

Не можна встановлювати вікна впритул до стійки каркаса. Оскільки деревина під впливом кліматичних умов набухає і всихає, необхідно залишати запас у 2 см між вікном та каркасом, щоб уникнути пошкодження вікна.

6. Конструкція дверних та віконних отворів

Поширена помилка – спрощена конструкція віконних та дверних отворів. Часто можна бачити, що ригель, що перекриває отвір, просто висить на цвяхах, якими наскрізь пробиті одиночні стійки. Хоча, за правилами, ригель повинен краями спиратися на додаткові стійки.

Така спрощена конструкція може не витримати навантаження перекриття та покрівельної системи в місці спирання елементів покрівельної системи, що може призвести до руйнування конструкції стіни.

Сподіваємось наші поради будуть вам корисні!

Якщо ви вирішите замовити будівництво будинку в нашій компанії, ви зможете перевірити всі ці особливості на нашому заводі або вже на ділянці.

У наступній статті ми розповімо про правильний стіновий пиріг, про деякі особливості комунікацій у будинку.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70