Перший канадський активний будинок
Автор статті: Олександра Тарко, архітектор
компанії Profikarkas
Технологія будівництва першого активного будинку у Канаді була саме каркасна! Проект виконаний у скандинавському стилі та був реалізований в Онтаріо. Цей котедж має малу зовнішню відмінність від сусідніх екземплярів архітектури, але ось начинка набагато інтелектуальніша! Особливістю будинку є розумне витрачання електроенергії, необхідної будинку в малій кількості. Тим самим будинок відповідає сучасним вимогам «зелених» технологій у будівництві.
Початкові дані:
Найменування: Активний Будинок біля затоки Great Gulf
Місце будівництва: Канада, Онтаріо, Торолд
Проектна фірма: канадська компанія Great Gulf, а також запрошені архітектори з фірм Active House Alliance та Superkül.
Рік реалізації: 2013
Площа об'єкту: 306 м2
Пояснення:
Активним будинком (від англ. active house) або котеджем з позитивним балансом енергії, будинком стандарту «енергія плюс» (від англ. energy plus house) називають такі споруди, які самі забезпечують себе енергією в потрібній кількості і навіть із запасом. На противагу будинкам із низьким енергоспоживанням, річний енергобаланс таких будинків є позитивним. Ключовою особливістю такої технології є одночасне застосування технології «Розумний дім» та німецьких розробок «Пасивний дім». Цей інженерний комплекс здатний створювати будинки, що не тільки розумно витрачають енергію, а й самі її виробляють.
Це відео дозволить познайомитися з інтер'єром цього будинку:
Активний будинок Great Gulf зведений у межах приватної малоповерхової забудови класичних індивідуальних котеджів. Разом з тим, що активний котедж повною мірою відповідає вимогам родоначальника напряму «активний будинок» - Данії, він ще й має світлий інтер'єр та сучасну архітектуру.
Плодом співпраці данських та канадських фахівців і став цей дивовижний інноваційний будинок. Варто зазначити, що цей досвід застосування «зелених» технологій став для канадців унікальним, на відміну від данців, визнаних світовими лідерами у цій сфері.
Great Gulf Active House, будучи «Розумним будинком», здійснює управління вентиляційними системами та блоками кондиціювання повітря, здатний регулювати затемнення за допомогою жалюзі, контролювати рівень вологості у приміщеннях. Завдання створення комфортного для мешканців мікроклімату виконується автоматично. Енергоресурси економляться за рахунок функції зниження температур повітря в приміщеннях, що не використовуються вночі.
Відео будівництва цього будинку дивіться тут:
За рахунок застосування енергоефективних оздоблювальних, будівельних матеріалів та вікон мінімізуються втрати тепла. Енергія будинку відновлювана. Так, наприклад, стічні води проходять очищення.
Будинок максимально використовує енергію сонця: проект розроблений так, щоб сонячне освітлення максимально замінило штучне. У темний час доби освітлення здійснюється за допомогою увімкнення енергозберігаючих світильників. Екстер'єр та інтер'єр активного будинку не відрізняється від звичайних котеджів, побудованих з ідеєю комфорту, краси та сучасної архітектури!