web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Як будують каркасні будинки в Швеції

Автор статті: Кравець Тетяна, архітектор компанії Profikarkas

Історія будівництва каркасних будинків триває як мінімум дві сотні років. Каркасно-панельна технологія в країнах Європи застосовується найбільш широко за всі інші (зокрема, кам’яні будинки) не тільки при зведенні приватних осель, будівництво дачних будинків, а і споруд іншого призначення. Пересічний європеєць розуміє, що каркасні будинки мають унікальний набір позитивних характеристик: вони просто та швидко зводяться, потребують менше людської праці, довговічні та мають високі теплоізоляційні характеристики.

Чому нам важливо вивчати досвід саме скандинавських країн? Тому що їхній клімат і пов'язані з цим особливості зведення будинків ближче до українського, ніж, припустимо, іспанські чи англійські будинки.

Тож розглянемо, як застосовують технології будівництва каркасних будинків у Швеції, і побачимо на власні очі як почувають себе каркасні будинки побудовані в 19 столітті.


ЗМІСТ

Архітектура та дизайн шведських будинків
Ділянка та фундамент
Технології та матеріал зовнішніх стін
Зовнішній дизайн та обробка фасадів
Покрівля
Про довговічність шведських будинків


Архітектура та дизайн шведських будинків

У Швеції, як і всіх скандинавських країнах, переважна більшість котеджів та заміських будинків виготовлені за каркасною технологією. Основою таких будинків є натуральна екологічно чиста деревина, що має мінімальну обробку.

Традиційний шведський каркасний будинок має досить звичайний вигляд. У більшості випадків це прості одноповерхові будинки великої площі, часом з житловими мансардами. Відмінна характеристика шведського будинку – вертикальні планки вагонок. Фасадне оздоблення в шведських будинках часто складається з багатьох видів обробки, таких як комбінація дерев'яних вагонок і цегли. У віконних рамах може бути до 3 стулок, кожен із яких ділиться на 4–6 фрагментів. Розмір вікон може бути різним, виходячи з їхнього розташування. Найдрібніші вікна знаходяться на боці будинку із вхідними дверима. Такий будинок з першого погляду виглядає дуже просто, але всередині має все для комфорту сучасної людини – зберігаючі склопакети, теплу підлогу, автономну систему опалення, системи використання альтернативних джерел енергії.

Сучасний шведський каркасний будинок дуже відрізняється архітектурою від традиційного. Найсміливіші проекти каркасних будинків у Швеції мають масштабні скління, нестандартні форми та планування внутрішнього простору. Це може бути двоповерховий будинок прямокутного типу з плоскою покрівлею, частина стін якого має суцільне скління, відкрите або захищене дерев'яними ґратами. Шведські будинки часто мають тераси, балкони та веранди, лоджії.

Майже у всіх будинках використовують не так названі «євровікна», а сучасні дерев’яні, з товстою рамою не менше 80 профілю. Пластикові вікна вставляють лише у комерційні будівлі.

Підвали та цокольні поверхи зазвичай не будують. Натомість, гараж – є майже обов’язковим елементом, при чому він не завжди є частиною будинку. Окремий гараж не має утеплення та опалення, що здешевлює його будівництво. Що цікаво, окремі споруди на ділянці (літня кухня, баня) будуються також за каркасною технологією, як і основний будинок.

Щодо особливостей у плануванні, можна виділити те, що зазвичай вітальня фізично відділяється від кухні. Гостей у Швеції прийнято зустрічати в кухні-їдальні. Санвузли в шведських будинках у більшості випадках роздільні, ванна кімната має бути просторою та світлою.


Ділянка та фундамент

  • Не дивлячись на те, що земля в Швеції недешева, будинки будують досить широко один від одного, дотримуючись правил пожежної безпеки. Ділянки зазвичай мають квадратну форму і розмір 500-1000 м2. Якщо у вас є бажання побудувати будинок не в центрі ділянки, а ближче до сусідів, стіни каркасного будинку мають бути виготовлені з матеріалів підвищеної пожежостійкості.
  • Каркасні будинки в Швеції мають стрічковий фундамент, або плиту УШП, в залежності від грунту на ділянці. Якщо грунти мають скалисті породи, фундаментна плита закладається на 30 см у глибину, відгороджуючи підлогу від холодної землі. Більшою мірою, це пов’язано з тим, що енергія в Швеції недешева, і таким чином знижуються на майбутнє сумарні тепловтрати будинку. Фундамент під тераси найчастіше будують на бетонних чи дерев’яних кроквах.

  • Технології та матеріал зовнішніх стін

    Більшість будинків, що будуються в Швеції, виготовляються з готових стінових панелей заводського виробництва. Стіни у 99% випадках утеплюються мінеральною ватою, яка захищена пароізоляційною мембраною. Зсередини будинок обшивається гіпсокартоном для більшої жорсткості конструкції. Між внутрішньою обробкою та утеплювачем монтують дерев’яну решітку, що забезпечує вентиляцію утеплюючого шару.


    Зовнішній дизайн та обробка фасадів

    Через тягу шведів до всього натурального та екологічного, зовнішня обробка фасадів майже у 100% будинків – це дерев’яний фасад. Дуже рідко можна зустріти облицювальну цеглу чи штукатурку.

    Використання пластику в обробці зовнішнього та внутрішнього просторів уникають. В першу чергу, через його токсичність під час експлуатації та під час горіння.


    Покрівля

    Шведські будинки мають великі звіси, не менше 60 см. Обумовлено це більшою мірою практичністю – так, дерев’яні фасади мало схильні до сильного намокання, що може значно знизити їх термін експлуатації.

    Найпопулярнішими покрівельними матеріалами в Швеції є різні види черепиці – цементно-піщана та металочерепиця.


    Про довговічність шведських будинків

    Нижче викладена серія фотографій будинків, які були побудовані у 19-20 століттях. Фото зроблені у шведському місті Гетеборг.

    Сподіваємось, після перегляду цих фото, ні в кого не лишиться сумнівів про терміни служби каркасного будинку. Дотримання усіх правил у процесі будівництва + новітні технології, що направлені на збільшення зносостійкості усіх конструкцій, забезпечують довгі терміни експлуатації та виключну надійність вашого будинку.

    При будівництві скандинави опираються в першу чергу на екологічність, збереження тепла та практичність. Шведські будинки будуються швидко, але їх конструктивні елементи надійні та довговічні. Шведи вміють рахувати гроші, при цьому люблять комфорт, тому не витрачають зайвого. Їхні планування продумані, весь простір використовується дуже раціонально та збалансовано. Такі ж принципи у своїй роботі використовує компанія Профікаркас. Якщо вам близький такий світогляд та підхід до будинків, ласкаво просимо до нас на консультацію.


    Пишіть в коментарях, чи цікаво вам дізнатись, як будують каркасні будинки в різних куточках світу. Нам є чим поділитись :)


    Якщо ви хочете дізнатись вартість будівництва каркасного будинку, зорієнтуватись ви можете на цій сторінці.


    Дивіться наше нове відео на ютуб каналі з будинком, який ми реалізували у Німеччині:




    ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ:

    Будинки, що побудовані за каркасно-панельною технологією, міцні?

    Так, звичайно. Конструкція такого будинку включає рівномірно розподілене навантаження по всіх вузлах каркасу. Це забезпечує високу стійкість до будь-яких навантажень. Тому каркасні будинки вважаються високо сейсмостійкими.

    Фундамент каркасного будинку - який він?

    Тип фундаменту має бути обраний виходячи з типу грунту на вашому будівельному майданчику. Каркасний будинок є більш "легким", а тому більш бюджетним, якщо порівнювати з будівництвом на тій же ділянці кам'яного будинку.

    Звукоізоляція в каркасному будинку - наскільки вона хороша?

    В якості утеплювача ми використовуємо мінеральну вату, яка виконує роль відмінної шумо- та звукоізоляції. До того ж з обох боків внутрішні стіни будинку ми обшиваємо гіпсокартоном, який добре поглинає шум. Наші клієнти стверджують, що на другому поверсі не чутно шумних ігор дітей на першому поверсі.

    Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
       web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70