web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Чому ми не будуємо будинки із sip панелей?

Автор статті: Максим Щербина, архітектор компанії Profikarkas


Будинок каркасний чи SIP будинки? Який кращий? Навколо цього питання багато дискусій та різних думок, тому ми вирішили розкласти по полицях найважливіші характеристики обох технологій та порівняти їх. Так, ви зможете сформувати повне уявлення для себе, що таке каркасний будинок Профікаркас і що таке будинки з sip панелей.

Для справедливого порівняння обох технологій ми беремо базову комплектацію каркасного будинку “Стандарт” від Профікаркас та базову комплектацію SIP будинку.


ЗМІСТ

Проект каркасного будинку та будинку СІП

Порівняння утеплювачів

Міцність, надійність та довговічність

Теплові характеристики

Екологічність матеріалів

Готовність стін до внутрішніх робіт

Терміни будівництва

Ціна виготовлення домокомплекту та монтажу


Проект каркасного будинку та будинку СІП


Домокомплект «Стандарт»

Передбачено всі 5 розділів каркасного котеджу: архітектурний, конструктивний, і 3 інженерні розділи: електрозабезпечення, водопостачання, опалення та вентиляції.

Проект - це гарантія того, що ваш будинок буде відповідати вашим побажанням. Більше про проект каркасного будинку ми написали тут.

Наявність інженерних розділів забезпечує правильний монтаж комунікацій у будинку. Якщо електромонтажник має на руках інженерний розділ, він зможе швидко завершити організацію всієї електромережі в будинку відповідно до ваших потреб.


Стандартний домокомплект від відомого виробника сіп-панелей

Стандартні каркасні будинки із СІП припускають проект без інженерних розділів. А отже, за їх розробку вам доведеться доплатити.Порівняння утеплювачів

Домокомплект «Стандарт»

Утеплювач мінеральна вата в усіх стінах

 • Мінеральна вата під час контакту з вогнем не підтримує горіння. 

Сама базальтова вата не підтримує горіння (обвуглюватися вона починає при температурі понад 1000 градусів). 

Сертифікати пожежної безпеки підтверджують найнижчий клас горючості. завантажити сертифікат

 • Низка теплопровідність. 

Теплопровідність базальтової вати, яку ми використовуємо у стінах - λ = 0,040. Чим нижче це значення, тим тепліший будинок.

 • Хороша звукоізоляція. 

Волокниста структура мінеральної вати добре поглинає акустичний шум. Звукоізоляція такої стіни краще за кам'яну. Коефіцієнт звукопоглинання дорівнює 0,9 - 0,95 (при максимальному його значенні "1")

 • Довгостроковий термін служби. 

Термін служби мінеральної вати ROCKWOOL 100 років підтверджено випробуваннями та відповідним сертифікатом виробника. Протягом цього терміну всі властивості мінеральної вати залишаться незмінними (при грамотній експлуатації, звичайно ж). завантажити сертифікат

Такий тривалий термін служби гарантує і тривалий термін служби вашого будинку, у тому числі незмінність його теплових характеристик.


Стандартний домокомплект від популярного виробника sip -панелей

Утеплювач пінополістирол в усіх стінах

 • Пінополістирол плавиться з виділенням смертельно небезпечного диму.

Про це говорять відомі факти пожеж будівель, збудованих із застосуванням пінополістиролу:

 1. під час пожежі в нічному клубі «Хромая Лошадь» загинуло 156 людей,
 2. під час пожежі у бразильському нічному клубі Kiss загинуло 239 людей.

Практично всі загинули від чадного газу, що виділяється пінополістиролом.

 • Низка теплопровідність.

Теплопровідність пінополістиролу може становити λ = 0,040 - 0,050.

При цьому потрібно розуміти, що теплопровідність залежить від щільності матеріалу: чим він менш щільний, тим нижча теплопровідність, тим тепліший будинок. Але менш щільний ППС - означає меншу несучу здатність. Це вкрай важливо для будинків з sip-панелей! Такий будинок може виявитися менш міцним, ніж будинок із щільнішого ППС.

 • Погана звукоізоляція.

Пінополістирол не тільки не поглинає звукові хвилі, а й добре проводить і відбиває їх. З цієї причини багато виробників сіп панелей рекомендують внутрішні стіни наповнювати мінеральною ватою, а не пінополістиролом.

Коефіцієнт звукопоглинання може становити 0,18 – 0,58 (при максимальному значенні «1»).

 • Немає даних по терміну служби.

Немає даних щодо терміну служби того пінополістиролу, який використовується у стінах. Можливо тому, що ці цифри не вигідно показувати виробникам sip-панелей? Якщо немає таких даних, невідомо, що буде з таким матеріалом через 20-30 років, чи залишаться незмінними його властивості.Міцність, надійність та довговічність будинку


Домокомплект «Стандарт»

 • Висока якість усіх дерев'яних елементів:

 1. вологість деревини не більше 18%,
 2. точні розміри дерев'яних елементів.

Довговічний, якісний, теплий будинок можна звести лише з такого дерева. У такому будинку завжди комфортно - взимку тепло, влітку прохолодно, оскільки деревину не поведе в середині стіни, а значить і не буде містків холоду. Докладніше про це тут.

 • Попереднє антисептування деревини. Дерево оброблене безпечним для здоров'я антисептиком на водній основі відповідно до європейських норм.

Забезпечує довговічність деревини, а отже, і всього будинку. Антисептик гарантує несхильність деревини до гниття і грибка.

 • Повний комплект опорного та обв'язувального бруса.

Це основа всього будинку. Вона забезпечує надійність конструкції, гарантує, що будинок витримає навантаження поверхів, перекриттів, покрівлі.

 • Крок несучих дерев'яних стійок 400-600 мм

Такий крок гарантуватиме міцність каркасної конструкції будинку, вона зможе витримати навантаження будь-яких меблів та сантехніки на другому поверсі, перекриттів, покрівлі.

 • Крок балок перекриття становить 300-400мм, виходячи з навантаження 150кг/м2.

Це забезпечує комфортність підлоги на другому поверсі: вона не прогинатиметься, не вібруватиме під вагою, що трохи більша за стандартну вагу людини, люстра на першому поверсі не тремтітиме.

 • Максимальний розмір стінової панелі 2,8 м * 6 м

Вища міцність будинку за рахунок цільної конструкції стін.


Стандартний домокомплект від відомого виробника сіп-панелей

 • Забезпечується вологість деревини не більше 18% та точні розміри дерев'яних елементів.
 • Попереднє антисептування деревини. Але будьте уважні! Не всі виробники сіп панелей обробляють дерево антисептиком.
 • Повний комплект опорного та обв'язувального бруса.
 • Крок несучих стійок 1250 мм. Будівництво сіп будинків з таким кроком передбачає, що крім несучих стійок навантаження несуть плити OSB і ППС.
 • Крок балок перекриття складає 400-600мм. Такий крок може забезпечити достатнього комфорту проживання. Є ризик, що при ходьбі на другому поверсі люстра на першому поверсі тремтітиме.
 • Максимальний розмір стінової панелі 2,8м*1,25м Будь-яка стіна будинку буде менш міцною, за рахунок її збірної конструкції.Теплові характеристики стіни


Домокомплект «Стандарт»

200 мм утеплювача у зовнішніх стінах, що відповідає сучасним вимогам енергозбереження (відповідно до ДБН Теплова ізоляція будівель значення Rq (опір теплопередачі огороджувальних конструкцій) >=3.3 ).

Тому ваш будинок буде теплим, ви витрачатимете набагато менше на його опалення.

Стіна товщиною 200 мм нашого стандартного домокомплекту будинку Z10 дозволить узимку витратити для опалення на 2600 м3 газу менше, ніж будинок із газобетону (при пирозі стіни 375 мм газобетон + 50 мм мінеральна вата). За сьогоднішніми цінами (на вересень 2022 р.) на газ це на 20 800 грн. менше.

Стіна 150 мм рекомендується для дач.

250 мм утеплювача в покрівлі, відповідає сучасним вимогам енергозбереження (відповідно до ДБН Теплова ізоляція будівель значення Rq>=4.95), тобто, 250 мм


Стандартний домокомплект від відомого виробника сіп-панелей

140 мм утеплювача у зовнішніх стінах, що не відповідає сучасним вимогам енергозбереження (не відповідає нормативному значенню Rq відповідної норми ДБН).

Щоб відповідати такому показнику опору теплопередачі 3,3 стіна повинна мати товщину 210 мм. Це означає, що вам доведеться витрачати більше, щоб підтримувати таку ж температуру в будинку з утеплювачем 140 мм (пінополістролу).Екологічність матеріалів


Домокомплект «Стандарт»

Використання плит гіпсокартону із внутрішньої сторони стіни, відсутність клеїв.

Плити ОSB від зовнішньої стіни будинку не шкодить здоров'ю людини. Жодного клею при виготовленні стін та їх монтажі не використовуються. Ці особливості гарантують здоровий мікроклімат у вашому будинку.


Стандартний домокомплект від відомого виробника сіп-панелей

Використання плит ОSB із внутрішньої сторони стіни, використання поліуретанових клеїв.

Неякісні плити ОSB, клей, яким кріпиться пінополістирол до плит OSB, виділяють пари формальдегіду, інші шкідливі речовини для здоров'я людини.

Ви можете запросити сертифікат якості на плити OSB, які підтверджують його безпеку для здоров'я, але від використання клею технологія виробництва sip панелей не зможе відмовитися.Готовність стін до внутрішньої обробки та проведення електрики


Домокомплект «Стандарт»

 • В домокомплект входят входять всі внутрішні перегородки.
 • Усі стіни зсередини обшиті гіпсокартоном

Внутрішнє оздоблення будинку буде проведено простіше, швидше та дешевше. Вам не потрібно буде витрачати гроші та час на підготовку стін до внутрішнього оздоблення. Так, для будинку невеликого будинку Z7 (82 м2) ви зможете заощадити близько 30 000 грн.

 • У стіні передбачені металорукави (заставні під електрику).

Ви отримуєте безпеку, комфорт та економію. Вам не потрібно буде витрачати гроші та час на організацію електропроводки у стінах будинку. Металорукави убезпечать будинок від пожежі, допоможуть швидко та зручно замінити електричний кабель у разі його пошкодження.


Стандартний домокомплект від відомого виробника сіп-панелей

 • Багато виробників sip-панелей у стандартний домокомплект не включають внутрішні стінові перегородки, щоб ціна на їхньому сайті виглядала більш привабливо. А отже, їх потрібно буде замовляти додатково.
 • До базової комплектації не входить обшивка гіпсокартоном.

Потрібно витрачати додаткові кошти та час на підготовку стін до шпаклівки. Найчастіше це обшивка гіпсокартоном, яка заразом і приховує електропроводку.

Так, наприклад, наш компактний одноповерховий будиночок Z7 (площею 82 м2) вимагатиме 278,4 м2 гіпсокартнону. Сьогодні це може коштувати близько 20 000 грн. Монтажні роботи близько 10 000 грн. Разом 30 000 грн. доведеться доплатити.

 • Заставні під електрику не передбачено. Потрібно доплачувати за монтаж заставних під електрику.Терміни будівництва


Домокомплект «Стандарт»

Терміни монтажу домокомплекту на ділянці в 3 рази менше ніж домокомплкет із sip-панелей. Оскільки на ділянку доставляються цілісні стіни будинку, які готові до монтажу.

Виготовлення домокомплекту на заводі займає в середньому 21 робочий день. Монтаж будинку на ділянці 3-5 днів. А значить є можливості витратити вільний від будівництва час на відпочинок, хобі та безліч інших улюблених та цікавих справ.


Стандартний домокомплект від відомого виробника сіп-панелей

Терміни монтажу домокомплекту із sip-панелей на ділянці в 3 рази більше за домокомплект каркасного будинку.

Виготовлення домокомплекту на заводі займає у середньому 30 робочих днів. Монтаж будинку 150 м2 на ділянці триватиме 14 днів.

Це пов'язано з тим, що стіни будинку потрібно збирати на ділянці з окремих панелей 2,5м*1,25м.Ціна виготовлення домокомплекту та монтажу

Наш домокомплект стандарт 200 мм коштує стільки ж, скільки базовий домокомплект із sip панелей 150 мм. Актуальні ціни на усі домокомплекти ви можете переглянути тут.

Але при цьому переваг ви отримуєте набагато більше:

 • більш надійний,
 • більш теплий,
 • більш безпечний,
 • більш довговічний,
 • більш комфортний,
 • більш вигідний,
 • швидший у будівництві будинок.


На нашу думку, будинки із SIP панелей мають безпідставну популярність. Їхня ціна є не меншою за ціну стандартного домокомплекту добротного каркасного будинку. При тому всьому каркасна технологія забезпечує вам більше переваг, впевненості, надійності та комфорту.


Компанія Профікаркас завжди працює на те, щоб позитивно перевершити ваші очікування. Будинки, побудовані нами, приносять радість нашим клієнтам вже десятиліття! Хочете приєднатися до них? Наберіть нас або напишіть нам, ми проконсультуємо вас з будь-яких питань.


Дівіться відео про наш нещодавній проект, реалізований в Німеччині:


ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ

Які недоліки каркасного будинку ви знаєте?

Ми називаємо це особливості, адже при дотриманні певних правил вони зникають. Це жорсткі вимоги до будівництва: вимоги до матеріалів, гідроізоляції та точної геометрії. Тільки при дотриманні цих вимог будинок буде надійним і довговічним.

Чи будуєте ви каркасний будинок на готовому фундаменті?

Так, будівництво на готовому фундаменті можливе. Але наші фахівці мають провести експертизу цього фундаменту та дати висновок на його придатність до каркасного будівництва.

Які основні переваги завдського виготовлення домокомплекту?

Заводське виготовлення домокомплекту зможе гарантувати точну геометрію всіх конструкцій, а значить високу енергоефективність, комфорт експлуатації, надійність конструкцій незмінними протягом всього терміну служби будинку.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70