web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Будинок з пласкою покрівлею — вигідне рішення чи джерело проблем?

Автор статті: Кравець Тетяна, архітектор компанії Profikarkas


Плаский дах — вигідне рішення чи джерело проблем? Як будь-яка новинка, вона викликає побоювання та багато питань. Чи прийдеться мені взимку постійно вигрібати звідти сніг? Чи не буде дах протікати? Адже ті, хто стикався з радянськими багатоповерхівками, бачили як це відбувається. В цьому матеріалі ми готові розвіяти міфи, що вирують у будівельному товаристві щодо пласкої покрівлі. І готові довести, що правильно спроєктована та влаштована пласка покрівля є гарним рішенням.


ЗМІСТ

Плюси плоскої покрівлі в будинку

Мінуси пласкої покрівлі: збирається багато снігу

Проблема герметичності

Проекти каркасних будинків з пласким дахом: приклади


Плюси плоскої покрівлі

Спочатку перерахуємо усі переваги, які можуть отримати власники каркасних будинків з пласкою покрівлею:

  1. Матеріали та робота обійдуться вам дешевше, за рахунок того, що плаский дах має меншу площу, ніж двосхилий чи чотирьохсхилий для аналогічного будинку.
  2. Монтаж пласкої покрівлі відбувається швидше, оскільки всі необхідні інструменти та матеріали розміщені прямо біля ніг виконавця.
  3. Обслуговування плаского даху зручніше та простіше, за тією самою причиною.
  4. Плаский дах працює як додаткова площа для відпочинку, що особливо актуально для маленьких ділянок. Там можна розмістити альтанку, камін, спортивне приладдя чи навіть облаштувати повноцінний газон з тротуальною плиткою.
  5. Зручно розташувати та “сховати” за пласкій покрівлі систему кондиціонування, сонячні батареї чи супутникову антену і т.п. Обслуговувати ці речі також буде простіше.


Мінуси пласкої покрівлі: збирається багато снігу

Недоліки плаского даху не можна з цілковитою впевненістю назвати недоліками. Скоріше, це особливості, які можуть перетворитись на недоліки при зневажливому ставленні до них.


“На пласкому даху збирається багато снігу, який в відлигу спричиняє протікання даху.”

Восени та навесні через постійну зміну температури на позитивну з негативної та навпаки сніг підтаює та стікає до зливу, де знову замерзає, закупорюючи відтік води. Таким чином на даху отворюється невеликий басейн. Замерзаючи, вода збільшується в об’ємі та руйнує герметичність стиків, відриває гідроізоляцію від основи. Дах в цих місцях з часом починає протікати.

Тому водостічні вирви на пласкому даху необхідно влаштовувати з системою антизледеніння. Ця система — це нагрівальний кабель, що вкладається у радіусі 1 м навколо водостічнох воронки і працює за принципом теплої підлоги. З такою системою у вовдостічній трубі ніколи не накопичуватиметься лід, а отже вода буде текти вільно без провокування протікання.


“Якщо снігу випало багато, його треба буде чистити вручну.”

Насправді, його можна не чистити. При проєктуванні конструктор враховує максимально можливі снігові навантаження у вашому регіоні. Сніг, що лежить на пласкому даху, ніякої небезпеки для герметичності не несе.

Якщо вам необхідно, щоб на даху не біло снігу, система антизледеніння вирішить це питання. На даху не буде льоду, і при експлуатації покрівлі ви не ризикуватимете послизнутися. Додатково, система зледеніння дбає про те, щоб водостоки завжди були сухими.


Проблема герметичності

Звичайно, найважливіше в пласкій покрівлі є її герметичність. На жаль, місце протікання не завжди можна побачити одразу після монтажу, а лише допоки на стелі в будинку не з’являться вологі плями.

Якщо ви вже помітили плями всередині будинку, то ремонт обійдеться дуже дорого. Скоріше за все прийдеться змінювати усі шари покрівлі — покрівельне покриття, вологий утеплювач, вологі частини дерев’яної ферми, шари гідроізоляції, стяжку.

Тому дуже важливо доручити монтаж плоского даху профільним компаніям, що працюють із сертифікованими матеріалами. Завдяки багаторічному досвіду, вони знають все про проблемні місця пласкої покрівлі та “набили руку” на її виконанні. 

Адже плаский дах дуже вимогливий до якості. Нюансів багато: герметичність стиків покрівельних матеріалів, їхнє герметичне прилягання до парапету і інших виступаючих елементів. Важливо не лише дотримуватись правил, що прописані в технологічній карті виробника покрівельного покриття. Необхідно також уміти ці правила застосовувати у кожному окремому випадку правильно, згідно особливостей будинку. Це набагато складніше, ніж монтаж двосхилого даху з металочерепиці. 


Нижче відео з нашого ютуб каналу про каркасний будинок з пласким дахом від Профікаркас, що успішно експлуатується вже сьомий рік!



Проєкти каркасних будинків з пласким дахом: особливості та приклади

Ремонт що скатного, що плаского даху в каркасному будинку обходиться однаково, за винятком того, що провести його у другому випадку простіше. Це означає, що не варто боятись пласкої покрівлі, варто боятись поганих недосвічених майстрів.

Звичайно, якщо при проєктуванні та будівництві не передбачалось будівництво даху з експлуатацією, то перебувати на ньому можна лише дотримуючись правил, що прописані виробником покриття. Влітку через нагрів сонця таке покриття стає надто пластичним, через що легко порушити його цілістність лише ходінням по ньому.


Нижче добірка каркасних будинків з пласких дахом побудовані Профікаркас цього року:

Побачити типові проєкти каркасних будинків з пласким дахом можна за цим посиланням.


Отже, найважливіші умови надійного плаского даху такі:

  • 100% герметичність (залежить від якості матеріалів та професіоналізму виконавців)
  • система антизледеніння

Довіряйте свій будинок лише досвіченим будівельникам, тоді ваш плаский дах буде надійним захистом для вас та вашої сім’ї.


А ви все ще боїтесь плаского даху? Напишіть в коментарях, з якими міфами про плаский дах стикались ви.



ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ


Скільки коштує побудувати каркасний будинок з плоским дахом?

Ціна залежить від якості матеріалів та кінцевого набору робіт. Домокомплект під ключ з монтажем загалом обійдеться від 11 480 грн за 1 м2.

Скільки часу необхідно для проєкту каркасного будинку?

У середньому це займає від 2 до 8 тижнів. Все залежить від того, наскільки ясно та чітко бачить свій майбутній будинок сам замовник.

Скільки коштує закласти фундамент під каркасний будинок?

Для каркасного будинку фундамент може бути "полегшеним", ніж у випадку будівництва кам'яного будинку. Але найважливішим фактором є результати геології та геодезії. Тільки згідно цих документів можна приблизно визначити ціну фундаменту для вашої ділянки.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70