web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Якісне дерево для каркасного будинку: основні показники

Автор статті: Максим Коваленко, інженер компанії Profikarkas


Якість деревини є основою будь-якого каркасного будинку. І це не тільки про термін служби, а і про інші життєво важливі показники — енергоефективність, шумоізоляція та мікроклімат.

Ця стаття присвячена питанню перевірки показників якості деревини для вашого каркасного будинку.


ЗМІСТ

Сухість деревини — основа надійності

Наслідки надмірної вологості

Додатковий захист каркасу будинку

Способи антисептування деревини: обираємо найкращий


Сухість деревини — основа надійності

Сухість деревини — це найважливіший фактор “успіху” вашого каркасного будинку. Для того, щоб він був теплий та надійний, вологість на момент монтажу має бути не вищою за 18%, оптимально 15-17%. Для порівняння, вологість тільки спиляного дерева становить близько 80%.

Звичайно, без штучного висушування деревини обійтися неможливо. Для цього використовують спеціальні сушильні камери, які дозволяють досягти бажаного рівня вологості в короткі терміни.

Профікаркас закуповує пиломатеріал виключно у постачальників, які на власних лісопилках мають професійне сушильне обладнання. Процес висушення займає близько 2-3 днів і включає нагрівання, продування, вакуум та інші “процедури”. Таким чином, деревина позбувається зайвої вологи, при цьому не деформуючись.



Наслідки надмірної вологості

Погано висушене дерево згодом всохне, але ці процеси будуть відбуватись вже всередині вашого будинку. Через навантаження у процесі висихання деревина буде змінювати свої розміри та “викручуватись”, це природньо. Так, брус 3 м у довжину може зсохнутись на 2 мм і зігнутись на 2 см! Як правило, до такого брусу примикає ще один, такий самий деформований, у наслідок чого утворюється щілина вже 4 мм, нічим не утеплена. Це і є містки холоду, які знаходяться тепер практично по всьому периметру будинку.

Містки холоду не єдиний наслідок погано висушеного будинку. Зміна розмірів каркасу призводить до скрипучої підлоги, гучного перекриття та нерівних стін. Тобто, у результаті ви отримуєте будинок повний щілин, холодний та скрипучий.

Тільки сухість деревини в момент монтажу зможе гарантувати вам відсутність деформації каркасу в майбутньому, а отже гарантувати теплий та довговічний будинок.



Компанія Профікаркас має в своїй компанії технолога, який перевіряє кожну нову партію дерева при закупівлі на такі показники:

  • рівень вологості від 15% до 18%. Перевірка проводиться за допомогою спеціального приладу — електровологометра.
  • точність геометрії пиломатеріалів. Максимальні допуски можуть складати — ширина 0,5 мм, товщина 0,5 мм, стріла вигину не більше 33 мм на погонний метр.


Додатковий захист каркасу будинку

Додаткова обробка пиломатеріалу є обов’язковою. Оскільки це природній матеріал, у сирому вигляді він легко піддається впливу грибку, цвілі та різних паразитів. Це знижує термін служби вашого будинку.

Сучасний каркасний будинок та загалом будівництво дерев’яних будинків регламентує обов’язкове антисептування. Але дотримуються цих правил не всі. Наше виробництво створило всі умови для правильного та якісного асептування. Ми обробляємо деревину спеціальними антисептичними розчинами, що забезпечує захист від грибка, гниття та комах. Ці розчини абсолютно безпечні для мешканців будинку, як і всі матеріали, які ми застосовуємо при виготовленні каркасу будинку.


Способи антисептування деревини: обираємо найкращий

Існують декілька способів збереження деревини безпосередньо до збирання будинку:

  1. антисептування пензлем,
  2. антисептування шляхом обприскування,
  3. занурювальне антисептування.

Способи перший та другий вимагають дуже кропіткої праці, що робить ці методи надто залежними від “людського фактору”, тому якісна обробка дошки не гарантована.

Занурювальне антисептування забезпечує найбільш ефективний захист деревини. Цей метод передбачає занурення деревини в ємність з розчином на деякий час. Це найбільш витратний спосіб, але ми використовуємо саме його, оскільки тільки повне занурення гарантує 100% якісний захист. 


Каркасний будинок, як і будь-який, потребує надзвичайної уваги до деталей — до вологості, точності розмірів та методів антисептування. Не ризикуйте з неперевіреними виробниками, обирайте надійні компанії, які закупають якісне і перевірене дерево. 

Профікаркас, у свою чергу, використовує найкраще дерево та сучасні європейські технології для надійних, теплих та комфортних будинків наших клієнтів.


ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ

Чи надійний каркасний будинок?

Якщо він побудований за збірною німецькою технологією, майже 100% так. Найнадійніший будинок – це будинок, виготовлений у заводських умовах. Тому що навіть найкращі фахівці часом помиляються, а машина – ні.

Який фундамент для каркасного будинку найбільш популярний?

Тип фундаменту повинен визначатись виходячи з геології ґрунту на вашій ділянці, та навантажень будинку. Фундамент під каркасний будинок є зазвичай більш «легким», оскільки вага каркасного будинку менша за будь-який кам'яний.

З чого почати будівництво каркасного будинку?

З ділянки та проєкту. Окресліть ваші побажання: поверховість будинку, основні кімнати, площа та екстерьер. Після цього можна шукати будівельну компанію.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70