Каркасні будинки швидко гниють? Розбираємось з міфом
Автор статті: Олексій Кирпа, спеціаліст компанії Profikarkas
Більшість українців ще не визнає каркасну технологію, оскільки вона є досить молодою для належної поваги. Тому ця технологія стикається з численними питаннями, сумнівами та чутками. У цій статті ми розглянемо детальніше міф про недовговічність та гниття каркасних будинків, розповімо причини виникнення легенд та визначимо, що з цього всього є правдою.
ЗМІСТ
Основна причина гниття каркасу
Яка має бути сухість деревини для будівництва
Герметичність будинку та зайва волога
Правила забезпечення вологонепроникності ззовні
Додаткова гарантія: антисептування деревини
Основна причина гниття каркасу
Гниття конструкції каркасного будинку може призвести до скорочення його терміну служби. Це може статися лише за наявності вологи, яка проникає всередину стін або покрівлі і не випаровується. |
Далі ми детальніше розглянемо, звідки волога може накопичуватися, та які кроки потрібно зробити, щоб запобігти цьому. |
Яка має бути сухість деревини для будівництва?
Волога може потрапляти у стіни вашого будинку як зсередини, так і ззовні, а також разом із сирою деревиною.
Якщо елементи каркасу будинку не повністю висушені перед будівництвом, були використані свіжоспиленими, або намокли під час процесу будівництва, вони будуть продовжувати висихати всередині стінового або покрівельного пирога. Волога, яку випаровує деревина, залишатиметься ущільненою всередині стіни без можливості випаровування. Це може призвести до гниття деревини та появи грибка, що може скоротити термін служби будівлі.
Тому, для забезпечення максимальної міцності та тривалості житла, елементи каркасу будинку повинні бути повністю висушеними перед використанням.
Компанія Профікаркас зосереджена на забезпеченні надійності та довговічності будівель, тому ми використовуємо лише висушені до 12-18% дерев'яні бруси для будівництва наших будинків. Крім того, ми збираємо будівлі з готових стінових панелей, які містять мінеральну вату та дерев'яний каркас, надійно закритий плитами ОСП та гіпсокартоном для захисту від дощів та туманів. Ми робимо це, щоб забезпечити максимальну міцність та тривалість експлуатації будівель, які ми будуємо.
Герметичність будинку та зайва волога
Щоб уникнути накопичення вологи в стінах будинку, необхідно правильно забезпечити їх герметичність зсередини:
- Закриття всіх зовнішніх стінок пароізоляцією зсередини, що є обов'язковим шаром в каркасному будівництві.
- Грамотна герметизація плити підлоги та перекриття верхнього поверху.
- Герметичність стиків паробар'єра стіни з паробар'єром плити підлоги та з паробар'єром перекриття.
Якщо виконання пароізоляції стін, підлоги та стелі містить технологічні порушення, існує ризик того, що волога накопичуватиметься у стінах, спричинюючи швидше руйнування утеплювача та деревини.
Правила забезпечення вологонепроникності ззовні
Коли всі елементи каркасу були тщательно висушені та захищені від вологи, є остання можливість для неї проникнути в наш будинок ззовні.
Щоб запобігти цьому, необхідно:
- Використовувати високоякісні плити OSB з високими властивостями відштовхування вологи, щоб гарантувати максимальний захист.
- Застосовувати надійне фасадне оздоблення, яке довго протистоятиме ультрафіолету та дощам, тим самим захищаючи плити ОСБ та їх стики від шкідливого впливу.
- Забезпечувати належну вентиляцію покрівлі, яка дозволяє волозі швидко випаровуватися та не накопичуватися в покрівельному матеріалі.
Якщо фасадні та покрівельні роботи виконані недбало, це може призвести до швидкого руйнування будинку через проникнення вологи всередину стін та покрівлі. Тому ми пильно стежимо за якістю робіт, щоб забезпечити максимальний захист вашого будинку від вологи.
Додаткова гарантія: антисептування деревини
Усі описані заходи щодо захисту деревини від вологи є достатніми, проте національні будівельні норми рекомендують обробляти всю деревину антисептиком, щоб уникнути появи грибка.
Наша компанія дотримується цієї вимоги і обробляє всі дерев'яні елементи стін та покрівлі екологічно безпечним антисептиком ще до виготовлення каркасу будинку. Найбільш ефективним методом обробки є занурювання дерев'яних брусів в розчин, після чого вони проходять сушіння та надходять у роботу. Саме таким способом ми і користуємось.
Проте, слід пам'ятати, що скупчення вологи всередині стін будинку може не проявлятись у перші місяці. Люди можуть прожити кілька років у будинку, не підозрюючи про пошкоджену деревину. Слід звернути увагу на зменшення температури в будинку та наявність плям плісняви на стінах та стелі. Виявивши вади у деревині з плином часу, відшкодувати збитки у судовому порядку може бути практично неможливо.
Перш ніж довірити будівництво каркасного будинку підряднику, впевніться, що всі технологічні вимоги будівництва будуть дотримані відповідним чином.
Ми написали цю статтю, щоб підтвердити той факт, що каркасні будинки можуть прослужити від 80 до 100 років, якщо вони будуть правильно побудовані та доглянуті. У статті містяться приклади реальних будинків, побудованих понад 100 років тому, які до цього дня знаходяться в експлуатації.
Що нового ви дізнались з цього матеріалу? Чи було вам цікаво? Поділіться з нами в коментарях до цієї статті внизу.
ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ
Чому каркасні будинки гниють?
Це стається через наявність вологи, яка проникає всередину стін або покрівлі і не випаровується. Серед причин: недосушена деревина, прогалини в герметичності будинку та порушення в пароізоляції.
Якої вологості має бути деревина для будівництва каркасного будинку?
Вологість деревини має бути в межах 12-18%. Тільки такий відсоток забезпечує надійність та довговічність будівлі.
Як відбувається антисептування деревини для каркасу?
Є декілька способів антисептування деревини, найпопулярніший з них - оприскування усіх елементів. Але найбільш ефективним методом обробки, і найдорожчим, є занурювання дерев'яних брусів в розчин, після чого вони проходять сушіння та надходять у роботу.