web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Погана шумоізоляція в каркасному будинку – міф чи правда?

Автор статті: Антоніна Сухар, спеціаліст компанії Profikarkas



Які переваги дерев’яного каркасного будинку ви знаєте? Екологічно чистий, теплий енергоефективний будинок, швидкий в реалізації… А як щодо звукоізоляції? Чи стикались ви з твердженням, що каркасний будинок має геть погані рівні шумо- і звукоізоляції? В даному матеріалі розбираємо це питання для вас доступно та детально.


ЗМІСТ

Які проблемні точки звукоізоляції в каркасному будинку?

Дерево і звукоізоляція – речі несумісні?

Висока шумоізоляція каркасного будинку – міф чи реальність? Питання нормативів

Як будує Профікаркас? Комплексне вирішення питання


Які проблемні точки звукоізоляції в каркасному будинку?

Звукоізоляція в дерев’яному будинку має декілька проблемних точок, але з ними не все так однозначно. Кожна з них стає проблемною у двох випадках – або при бажанні зекономити або недотриманні технології.

Зовнішні стіни. В каркасному будинку велике значення має правильність виконання технології збирання. Якщо забудовник використовує заводську технологію, залучає до збирання висококваліфікованих спеціалістів, технологія дотримана на 100% - зовнішні звуки та галас не потурбують вас.

Внутрішні стіни. Якщо забудовник не використовує в якості ізоляції мінеральну вату, каркасні стіни втрачають будь-які шумо- та звукоізоляційні властивості. Використання пінопласту є ускладнюючим фактором в данній ситуації. Він складається на 98% з повітря і є гарним провідником шуму. Про пінопласт і пінополістирол у якості утеплювача ми писали тут.

Перекриття будинку. Без додаткової шумоізоляції дерев’яні перекриття добре передають шуми. 

Покрівля. Тут ситуація аналогічна – економія на матеріалах, у тому числі на звукоізоляції, перетворює покрівлю каркасного будинку на такий собі барабан.


Дерево і звукоізоляція – речі несумісні?

Насправді, деревина має фізичні характеристики, що попереджають її звукоізоляційним властивостям. Найголовніше з них – пористість. Через пористість деревина добре пропускає хвилі різної частоти і має резонуючі характеристики. Саме тому вона широко застосовується у різного роду музичних інструментах, до прикладу – гітари та роялі. Якщо ви не захистили при будівництві свій дерев’яний будинок від звукових впливів – ви можете відчувати себе ніби всередині музичної шкатулки, яка роздає звуки хождіння, розмов, роботи інженерних систем і т.д.

Чи варто через те відмовлятись від життя в дерев’яному будинку? Звичайно, ні! Низка простих звукоізоляційних рішень можуть зробити каркасний будинок навіть більш тихим за будь-який кам’яний.



Висока шумоізоляція каркасного будинку – міф чи реальність? Питання нормативів

Згідно нормативів для комфортного перебування в будинку достатньо, щоб рівень шуму не перевищував 50 Дб. Дослідження шумоізоляції каркасних будинків показує значення мінімум 70 децибелів, що характерно для цегляної стіни шириною в 2 метри.

Тобто, при дотриманні технології ваш каркасний будинок легко стає осередком тиші і спокою. 

Щоб більш наглядно ви могли уявити, що означає показник 70 децибелів, ознайомтесь з наступними значеннями звуків:

  • шепіт – 20 дБ;
  • розмова – 40 дБ;
  • шум автомобілю – 80 дБ;
  • феєрверки та петарди – до 130 дБ.



Як будує Профікаркас? Комплексне вирішення питання

Звичайно, будинок складається не лише зі стін, є і горизонтальні поверхні, такі як підлога, перекриття, покрівля. У каркасному будинку вони теж дерев’яні, тому ми маємо потурбуватись про шумоізоляцію усіх конструктивних елементів будинку для створення дійсно тихого осередку відпочинку наших клієнтів.

За відгуками, у будинках Профікаркас на першому поверсі не чутно галасів дітей з другого поверху. Нижче ми розповідаємо, які заходи для цього ми вживаємо.


Зовнішні стіни

У каркасному будинку Профікаркас зовнішня стіна складається з таких слоїв: фальш брус, вертикальна обрешітка, вітрозахисна гіпсова плита, дерев’яний каркас з ізоляцією з кам’яної вати, пароізоляційна плівка, дерев’яна обрешітка з внутрішньою ізоляцією Isover Profi, армована скловолокном гіпсова плита Кнауф Даймонд (DFH2IR) з покращеною звукоізоляцією нового покоління.

Така конструкція створює так званий бутерброд – маса-пружина-маса, що створює всі умови для високої звукоізоляції будинку. 

Мінеральна вата в якості утеплювача забезпечує шумо- та звукопоглинання. Якщо в якості утеплювача застосовується пінопласт (пінополістирол), то незалежно від маси облицювальних шарів, резонансна частота обов'язково потрапить в чутний діапазон частот і звукоізоляція буде дуже і дуже низькою.

Гіпсова плита Кнауф Даймонд є рішенням при високих потребах в звукоізоляції завдяки заповленню її спеціальним гіпсом. Її ж ми застосовуємо і при виробництві внутрішніх стін.


Внутрішні перегородки

Внутрішні стіни Профікаркас мають такий пиріг: гіпсова плита Кнауф Даймонд, усередині дерев’яний каркас з ізоляцією з кам’яної вати, гіпсова плита Кнауф Даймонд.

Так, перегородки з двух сторін обшиті гіпсовою плитою, що виконує блискучу роль в шумоізоляції. 

Для справки, каркасна перегородка, яка обшита двома листами звичайного гіпсокартону знижує автомобільний шум у час пік з 98Дб до 50 Дб. Пам’ятаємо, що оптимальним для перебування в будинку є рівень шуму в 50 Дб. Гіпсова плита Кнауф, яку застосовує компанія Профікаркас, є більш інноваційною за звичайний гіпсокартон і забезпечує мінімальне проникнення шуму та звуків в кімнати.


Перекриття

В якості шумоізолюючих матеріалів тут використана мінеральна вата та гіпсові плити з покращеною звукоізоляцією. Важливо при будівництві каркасного будинку не допускати появу в перекритті так званих “звукових мостиків”, тобто прогалин, що з’являються на стиках конструктивних дерев’яних елементів. Заводське виробництво домокомплекту повністю виключає появу таких мостиків, адже усі елементи виготовляються автоматизовано, людський фактор виключається, а отже кожна деталь є точною аж до 1 мм. Правильне дотримання технології в каркасному будинку запезпечує дуже низьку чутність.

Більшість “ударних” звуків, таких як хождіння, біг дитини на верхньому поверсі, опускання важких предметів і т.д., передаються від одного конструктивного елементу будинку до іншого. Тому застосування мінеральної вати та гіпсових плит не є на 100% достатнім. Як додаткові заходи, ми виконуємо вібророзв’язку підлоги для виключення ударних шумів в будинку.



Так, питання шумоізоляції компанія Профікаркас вирішує комплексно, оброблюючи як вертикальні, так і горизонтальні поверхні будинку. У цілому при дотриманні нескладних і доволі бюджетних правил проєктування та будівництва каркасних будинків можна досягти гарних показників шумоізоляції. Головний висновок – жити в каркасному будинку дуже комфортно. Це на 100% повноцінний з точки зору звукоізоляції будинок. А компанія Профікаркас готова гарантувати вам повноцінний відпочинок у будь-який час.


ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ

Які матеріали найкраще використовувати для звукоізоляції в каркасних будинках?

Найкраще використовувати мінеральну вату для утеплення та звукоізоляції будинку. Додаткові заходи включають встановлення гіпсових плит армованих скловолокном з покращенною звукоізоляцією.

Чи потрібно звукоізолювати стелі та підлоги в каркасному будинку?

Так, стелі та підлоги необхідно ефективно звукоізолювати, дотримуючись технології виготовлення каркасного будинку, використовуючи звукоізоляційні матеріали, та виконуючи вібророзв’язку підлоги для виключення ударних шумів.

Які фактори впливають на ефективність звукоізоляції в каркасному будинку?

Ефективність звукоізоляції залежить від використаних матеріалів, товщини шарів звукоізоляції, якості виготовлення та монтажу каркасного будинку.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70