web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Залаштунки каркасного ринку домобудівництва. Частина 2

Автор статті: Максим Коваленко, інженер компанії Profikarkas


Професійна та матеріальна основа

У частині першого нашого циклу про піднаготу ринку каркасного домобудівництва, ми вже розглянули з якими проблемами стикаються будівельники та забудовники в інформаційному полі. Зараз давайте подивимося, які складнощі підстерігають будівельників у професійній сфері та матеріальній базі будівництва.

Відсутність фахівців із досвідом роботи у проєктуванні більше ніж 7-10 років

В основному конструктори розраховують конструктивні дані для каркасу будинку в спеціальних програмах (hsbCAD, SEMA – програми для проєктування дерев'яних будинків та конструкцій, MiTek – програма для проєктування та розрахунку дерев'яного покриття (ферм) на зубчастих пластинах). Такому проєктуванню в українських будівельних ВНЗ не вчать, і перш ніж конструктор опанує усі премудрості сучасних каркасних конструкцій має пройти чимало часу. Малий досвід роботи в цих програмах виражатиметься в невмінні передбачати певні ситуації, у більш дорогих рішеннях для нестандартних ситуацій.

У нашому офісі до ваших послуг проектний відділ з каркасного домобудування, який складається з 2 архітекторів, 2 конструкторів, 1 інженер розділів ОВВК, 1 інженер розділу електрики.

Досвід проектування та будівництва каркасних будинків – 5 років.

Це дозволяє нам розробити найвигідніші для вас архітектурні, конструкторські та інженерні рішення котеджу, при незмінно високій надійності будинку, та передбачити їх у проєкті. Дозволяє нам, закладати в проект європейські норми якості, забезпечити вам найвищу якість життя у домі!

Відсутність фахівців з досвідом роботи з монтажу понад 7-10 років

Оскільки в Україні немає ВНЗ які, готували б будівельників – каркасників, спеціалісти з монтажу змушені вчитися на власному досвіді, і на наших з вами будинках.… У кращому випадку ви знайдете робітників, які будували каркасні будинки на заробітках в Європі, в Росії або в Канаді. Недостатній досвід у цій сфері загрожує помилками при монтажі будинку, зневажливим ставленням до всіх технологічних вимог, дотримання яких дуже важливе, результат – холодний, некомфортний та ненадійний будинок. У середньому на ринку – досвід будівельників у цій сфері – 3-5 років. Цього все-таки мало, щоб цілком опанувати всі тонкощі цієї спеціальності. У багатьох робітників, які будують, каркасні будинки, немає взагалі будь-якої спеціалізації, а також низька професійна культура.

Хто будує будинки та керує будівництвом у нашій компанії:

Керівники будівництва

  • Будівельні роботи на виробництві контролюються начальником виробничого відділу, який відповідає за відповідність домокомплекту та кроквяних конструкцій усім вимогам проєкту.
  • Технологія збирання каркасного будинку контролюється менеджером проєктів. Він проводить консультації, відповідає на запитання замовників протягом усього будівельного процесу.
  • Додаткова перевірка елементів домокомплекту, перевірка робіт на будівельному майданчику на відповідність проєктним вимогам (особистий нагляд) виконується також нашими проєктувальниками.
  • Безпосередньо організація всіх будівельних процесів та перевірка якості виконаних робіт кожного етапу покладається на виконробів.

Спеціалізовані бригади висококваліфікованих робітників:

  • професійна бригада, яка працює на виробництві та займається виключно виробництвом домокомплектів;
  • бригада зі спеціалізацією мокрі роботи – фундамент;
  • бригада зі спеціалізацією збирання домокомплекту на ділянці, монтаж покрівельного покриття;
  • бригада зі спеціалізацією фасадних робіт;
  • бригада зі спеціалізацією монтажу електрики (проводи закладаються в гофротруби ще на виробництві);
  • бригада зі спеціалізацією монтажу водопроводу, каналізації, опалення, вентиляції, кондиціювання;
  • бригада зі спеціалізацією внутрішні роботи (кладка плитки, поклейка шпалер тощо).

Кожен вузький фахівець володіє всіма тонкощами своєї справи, а значить зможе зробити необхідну роботу у вашому будинку якісніше і швидко!

Відсутність спеціального обладнання (для виробництва та монтажу домокомплектів)

Наявність повного комплекту сучасного обладнання скорочує терміни виготовлення домокомплекту, дає змогу більш легкими зусиллями досягти високої якості, мінімізує можливість помилок. Що може позитивно позначиться на його якості та ціні. Відповідно, чим бідніше оснащене виробництво, чим старіше обладнання, тим довше і дорожче обійдеться та ж якість будинку.

Тільки в кількох українських компаній є 1 монтажний стіл для виготовлення стінових елементів та 1 поворотний стіл (стіл - "метелик") + обладнання для виробництва ферм (гідравлічний прес, торцювальна пилка), тобто мінімальний комплект для виробництва панелей у заводських умовах.

Більшість із-за відсутності спеціалізованого обладнання запропонують зібрати вам каркас на місці. Чим це загрожує, ми розповімо у нашій наступній статті.

На нашому виробництві розміщено 2 комплекси обладнання:

    • Комплекс автоматизованого обладнання, що дозволяє за мінімального використання ручної праці збирати готові стінові панелі.
    • Комплекс автоматизованого обладнання, що дозволяє за мінімальних витрат ручної праці збирати готові ферми.

Завдяки виготовленню елементів на комп'ютеризованих виробничих лініях вдається досягти 100% відповідності будинку затвердженим кресленням, зменшити витрати людських сил. Це позитивно позначається на вартості та якості будинку.

Дуже мало постачальників дерева, які постачають деревину високої якості

Для каркасного будинку дуже важливо до дрібних деталей виконувати всі технологічні розпорядження. Використання деревини сумнівної якості може призвести до викривлення конструкцій будинку (сире дерево при висиханні в самій стіні може «повести» і стіна стане нерівною), і як наслідок ви отримаєте ненадійний, холодний будинок. До того ж, якщо внутрішні дерев'яні елементи схильні до грибка і гниття (як наслідок високої вологості деревини) — під загрозою надійність всього будинку. Термін служби дерев'яних конструкцій з вологої деревини істотно нижчий ніж із сухої.

Яке дерево використовує для каркасу наша компанія:

  • Суху деревину вологістю не більше 12-15%, яку перевіряємо за допомогою спеціальних приладів - електровологомірів.
  • Наша компанія працює з тартаками, де під суворим контролем технологів деревина обробляється і сушиться до необхідного рівня вологості. Дотримання норм вологості деревини гарантує тривалий термін експлуатації будинку.
  • На наших підприємствах, перш ніж дерево стане конструкціями каркасу, воно обробляється спеціальними антисептиками, після якого не боїться ні гниття, ні грибка, ні комах. Це спеціальні склади, що відповідають найжорсткішим Європейським екологічним нормам. Вони абсолютно безпечні для людини, як і всі інші матеріали, які ми застосовуємо при будівництві каркасних будинків.

У наступній, завершальній статті, ми поговоримо про те, які саме помилки найчастіше роблять недобросовісні будівельні компанії, внаслідок чого їхній будинок скрипить на кожному кроці, прогинається від навантажень, не захищає вас від морозу.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70