web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Зведення стін каркасного будинку на ділянці: переваги та недоліки

Автор статті: Марина Корнієнко, архітектор компанії Profikarkas


Складання каркасного будинку може проводитися різними способами. Але зведення стін будинку на ділянці з нуля набуло в Україні найбільшої популярності, тому ми приділимо цьому способу окрему статтю.

Такий спосіб будівництва каркасних будинків в Україні займає близько 60-70% загального обсягу будівництва дерев'яних будинків з мінераловатним утеплювачем. Цей спосіб практикують найчастіше самостійні забудовники або маленькі будівельні компанії та бригади, які не завжди є професіоналами в даній сфері, що не мають коштів до організації виробництва каркасних панелей.

Цей метод передбачає будівництво каркасно-рамкової будівлі безпосередньо на будівельному майданчику:

на готовий фундамент будинку укладається вінець із колод, на який і монтується каркас. Для початку здійснюється складання стінового каркаса, зробленого з колод або з брусів, стійки якого обв'язуються нижніми і верхніми брусами, перемичками по горизонталі й укосинами, що монтуються між каркасними стійками для додаткової жорсткості конструкції. Після здійснення складання стінового каркаса влаштовується покрівля, кроквяні ферми якої спираються на бічні сторони будинку.

деревянный каркас дома, возводимого по каркасно-рамочной технологии

Будівництво такого каркасно-рамкового будинку має низку переваг:

  • Зручно збирати будинок на майданчику будівництва.
  • При використанні каркасно-рамкової технології немає необхідності застосування будівельної техніки.
  • У порівнянні з будівництвом панельно-каркасного котеджу, його зведення за каркасно-рамковою технологією забезпечить економію до 5-10%.
  • Особиста присутність на майданчику будівництва каркасно-рамкових будинків дозволяє простежити за повним циклом будівництва. Але це перевага справедлива лише за умови наявності необхідних знань даної технології та вмінні здійснення будівельного контролю.
Цей спосіб не обійшовся без недоліків:

  • Збільшення трудомісткості та часу виконання робіт. Витрати часу будівництва каркасно-рамочного будинку втричі перевищують використання німецької панельно-каркасної технології.
  • При самостійному здійсненні будівництва знадобиться самостійна закупівля матеріалів та ведення всіх будівельних робіт, що помітно збільшить терміни будівництва будинку в порівнянні із застосуванням готових панелей.
  • Навіть якщо ви забезпечите будівельний майданчик критою ділянкою для розпилювання матеріалів, ви все одно залежатимете від погодних умов.
  • Обробка деревини супроводжується деякими труднощами в умовах будмайданчика.
  • Не завжди вдається забезпечити грамотне зберігання матеріалів, здатне забезпечити збереження їх якості (наприклад, тривале зберігання довгих дерев'яних елементів у вигнутому стані призводить до викривлення).
  • Великий вплив людського чинника знижує точність виконання будівельних елементів.
Ризики, що нерідко виникають у даній технології будівництва:

  • Часта відмова від покупки готового проєкту. Забудовники намагаються заощадити на професійному проєкті, намагаючись взяти його у знайомих чи завантажити з різних сайтів. Відбувається це через сприйняття каркасної технології як легкої способи будівництва будинку, що не вимагає детального прорахунку конструкцій і навантажень, необхідного при капітальному будівництві. Великою помилкою замовників у цьому випадку є будівництво по звичайній картинці, що включає бажане планування будинку замість повноцінного проєкту. Наслідком такого рішення є будинок, що «гуляє», що з'являється внаслідок порушення жорсткості конструкцій. Більш детально це питання розкрито у цій статті.

  • Навіть та деревина, яку поставили на майданчик з нормованою вологістю трохи більше 18 %, у процесі зберігання часто намокає. Довговічність дерев'яних конструкцій забезпечується збереженням сухості деревини протягом усього процесу будівництва та терміну експлуатації. Порушення геометрії будівлі гарантовано під час використання у будівництві каркасу перезволоженої деревини. Звідси з'являється скрипляча підлога в каркасному будинку, стіни, що "гуляють", а також нерівні стелі в каркасних будинках. Викривленню піддаються всі навантажені конструкції, що змінюють свої властивості під впливом ваги та температурних впливів. Докладніше про це ви можете прочитати у цій статті.

  • Будівельники, які мають низьку кваліфікацію через відсутність великого досвіду у зведенні подібних будинків, не можуть забезпечити належного рівня якості, гарантованого професіоналами в цій галузі.

Практика показує: Відгуки власників каркасних будинків, незадоволених отриманим результатом, ґрунтуються на відсутності в будинках достатнього рівня тепло- та звукоізоляції. Це могло статися з таких причин:

  • Помилковий вибір матеріалу. Будівництво каркасних будинків в Україні найчастіше пропонується, із свіжої деревини, висушеної в природних умовах. Тобто спиляна деревина лежить під навісом і чекає своєї черги до укладання. Подібний брус з часом «поведе», призводячи до порушення конструктиву, зсуву зовнішньої та внутрішньої обробки будівлі та зміщення утеплювача в товщі стіни.

  • Порушення технології укладання матеріалів. Часто бригади, які бажають якнайшвидше закінчити будівництво поточного об'єкта, порушують правильність кріплення елементів, які опадають під внутрішнім оздобленням. Негативні відгуки про каркасні будинки, як правило, пов'язані саме з цим. Для запобігання подібних неприємностей не заощаджуйте на кваліфікованій бригаді та якості матеріалів. Перед тим як вибрати будівельну організацію, рекомендуємо вам прочитати цю статтю.

Будівництво будинку за каркасно-рамковою технологією – це не гра в дитячий конструктор Lego. Недосвідченому клієнту може здатися, що все досить просто: варто лише спорудити нижню обв'язку, встановити стійки, виконати верхню обв'язку і будинок готовий! Частково це правильно, адже каркасний будинок зводиться набагато швидше за традиційні. Але варто розуміти, що проведення робіт низької якості та порушення конструктиву хоча б одного елемента будинку за каркасною технологією може забезпечити холодний, недовговічний будинок.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70