web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Будівництво каркасного будинку з відкритих панелей: переваги та недоліки

Автор статті: Марина Корнієнко, архітектор компанії Profikarkas


Продовжуючи екскурс найпоширенішими різновидами складання каркасного будинку, ми зупинимо нашу увагу на технології відкритих панелей заводського складання. (Нагадаємо: ТУТ ми публікували узагальнені матеріали про основні типи складання каркасного будинку, а ЦЯ СТАТТЯ присвячена більш детальному огляду будівництва каркасного будинку на ділянці з нуля).

Розповсюджено цей тип складання будинку в основному в Києві та Київській області, а також Черкаській, Дніпропетровській, Рівненській, Чернігівській областях. У цих регіонах розміщені невеликі потужності для стінових відкритих панелей. Можливо, на нього припадає 20-30% ринку дерев'яних каркасних будинків із утеплювачем із мінеральної вати.

Суть технології заключається у наступному 

Зведення стін каркасного будинку здійснюється із готових стінових панелей (щитів) заводського виготовлення на заздалегідь закладений фундамент. Щити складаються лише з дерев'яного каркасу та OSB. Інші частини стіни – пароізоляційні та гідроізоляційні матеріали, утеплювач, гіпсокартон – монтуються на місці. Для встановлення та скріплення панелей необхідно не менше 4-5 осіб. Зведення такого виду каркасу неможливе без використання спеціальної кранової техніки, яка доставляє стінові панелі на будівельний майданчик та опускає щит у потрібне місце. Винятком будуть ті випадки, коли рельєф чи форма ділянки унеможливлюють використовувати таку техніку.

сборка карксаного дома из открытых панелей

До переваг будівництва будинку відкритими панелями можна віднести:

  • Заводська технологія виробництва стінових щитів не вимагатиме вашого безпосереднього втручання в процес виготовлення стін та даху будинку (у разі виробництва кроквяних ферм). Строго регламентований автоматизований процес значно зменшує ризик помилок, яких може припуститися людина на будівельному майданчику. А це запорука високої якості вашого будинку. Якщо ви маєте сумнів, ви можете спостерігати за виробничим процесом на заводі.
  • Заводське складання каркаса забезпечує точну геометрію зовнішньої стіни. Це в свою чергу гарантує її високі теплові характеристики - в цій частині стіни не буде містків холоду, і високі параметри міцності. Стіни та підлога не «гулятимуть» і не рипітимуть.
  • Каркасна обв'язка, з якої складається основа стінової панелі, забезпечує міцність та стійкість стін будинку.
  • Такий тип збирання заощадить ваш час на будівництво будинку. Термін збирання самого каркаса 1-1,5 тижня, ще 1-1,5 тижня необхідно для комплектації панелей утеплювачем, паро- та гідробар'єрами. Це у 2-3 разів менше, ніж при будівництві каркасних будинків у класичному стилі, розуміння цього терміну – на ділянці з нуля.
Недоліками є:

  • Застосування спеціальної техніки для зведення стін та даху будинку. Вона не скрізь доступна або може дорого коштувати забудовнику.
  • При закладці утеплювача та інших елементів каркасу на ділянці залишаються високі ризики людського фактора (неправильно уклали/не доклали утеплювач, неправильно зробили нахльостування полотен утеплювача, допустили намокання матеріалів). Це може призвести до значного погіршення якості будинку: будинок буде холодним, гулким.
производство каркасного дома панелей открытого типа

Можливі ризики:

  • Деякі недобросовісні виробники, обіцяючи клієнтам виробництво панелей на заводі, виробляють їх насправді майже в гаражних умовах без застосування необхідного обладнання. Таким чином, вони не можуть забезпечити точну геометрію стінових елементів, якість такого будинку залишатиме бажати кращого.
  • Трапляється, що використовують деревину, вологість якої перевищує 18%, не просочену антисептиком. Каркас з такого дерева висихатиме всередині стін вашого будинку, при цьому неминуче його кручення та зміна початкових геометричних параметрів. Результат — холодні, сирі стіни, підлоги, що скриплять, нерівні кути в каркасному будинку та іноді передчасне руйнування всього будинку.
  • «Одноденні» фірми часом намагаються використовувати неякісний утеплювач, паро та гідро-бар'єри. Такі матеріали згодом втрачають свої властивості і зроблять ваше перебування у будинку взимку практично неможливим.
Звідси і виростають низькоякісні каркасні будинки. Відгуки про такі ситуації і псують репутацію всієї каркасної технології. Тому перш ніж підписувати договір з будівельною компанією обов'язково переконайтеся, що «ризиковані» етапи та аспекти будівництва ця компанія виконає на високому рівні. Тільки в цьому випадку ваш будинок буде вам насолоду.


P.S. Знайомтесь з нами ближче, щоб дізнатися, як ми гарантуємо нашим клієнтам високу якість будинку: телефонуйте, пишіть, заїжджайте в гості на чашку чаю!

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70