web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Чому звести каркасний будинок не можна без геодезії

Автор статті: Антоніна Сухар, архітектор компанії Profikarkas


Не кожен з нас уявляє, що таке «геодезія», слово яке спливає перед забудовником на початку будівельного процесу. Щоб відкрити завісу таємниці, доступної, мабуть, лише самим геодезистам, ми підготували цей матеріал, здатний обґрунтувати реальну користь від проведення геодезичних досліджень у будівництві.

Ландшафт зазвичай не відрізняється ідеально рівними поверхнями. Геодезична розвідка допомагає визначити точні координати найоптимальнішого місця на ділянці для розташування запланованого будинку (не тільки на площині, а й по глибині) та подальший контроль його розміщення в період виконання робіт.


Завданнями геодезії стосовно приватного малоповерхового будівництва можна вважати створення топографічної та виконавчої зйомки.

Топографічна зйомка

Під час підготовки будівельного процесу потрібне виконання топографічної зйомки. Цей документ являє собою докладну карту земельного наділу, яка виходить на підставі даних вимірів меж ділянки, нахилу рельєфу, фіксації розташування всіх розташованих на ньому об'єктів, що впливають на розміщення будинку: парканів, дерев, будівель, доріг. Масштаб цієї картки приймається 1:500. Саме топографічну зйомку мають на увазі, говорячи про геодезичну розвідку ділянки для котеджного будівництва.

Топозйомка дозволить архітектору прив'язати осі будівлі до ділянки, нанести на генеральний план її розташування, обчисливши проектну позначку нуля, тобто ту, на якій буде розташована підлога в каркасному будинку на першому поверсі.


Геодезичні роботи під час будівництва каркасного будинку

Будівельні роботи ділянки починаються з винесення об'єкта в натуру: тобто. з перенесення осей будівлі з генерального плану безпосередньо на саму ділянку, а також з визначення глибини закладення фундаменту на ділянці, та відповідно встановлення нульової позначки на самому об'єкті будівництва. Все це робиться на основі отриманої топографічної зйомки.

Коли монтуються перекриття в каркасному будинку або встановлюються колони, обов'язково перевіряють горизонтальність та вертикальність цих конструкцій (визначаються відхилення та оцінюється їх відповідність допускам). Це також є різновидом геодезичної зйомки.

Залежно від складності об'єкта будівництва, всі ці роботи проводять або геодезисти, або будівельники.

Навіщо це потрібно вам?

Виконання геодезичних робіт під час будівництва каркасного будинку дає такі переваги:

1. Дозволяє визначити оптимальне розміщення котеджу на рельєфі.

Вирішення цього завдання не так просто, як може здатися, на перший погляд. Крім ефектного вигляду будинку на ділянці, його розташування має забезпечувати:

  • найближчий доступ до комунікацій;
  • вигідну орієнтацію щодо сторін світла;
  • рекомендовані відстані до споруд, що стоять поруч;
  • ефективне розміщення щодо рельєфу.

У цьому забудовнику допоможе топографічна зйомка.

2. Саме по топозйомці можна точно визначити необхідність проведення земляних робіт та їх обсяги.

Рідкісність наявності в природних ландшафтах абсолютно рівних ділянок визначає ухили, які необхідно брати до уваги, маючи будинок на ділянці.

Наприклад, на ділянці 10 соток перепад висот 1 м може бути зовсім не видно оку, його може показати тільки топографічна зйомка! Але він все ж таки диктуватиме необхідність додаткових земляних робіт.

Важливо вибрати для будинку таке положення, щоб він не знаходився в низині, і не створювалися умови для підтоплення фундаменту водою, що стікає з верхніх точок. Можливо, необхідністю стане дренажна система, організувати яку без топозйомки вкрай складно.

3. Точна карта – обов'язкова основа ландшафтного дизайну.

Топографічна карта наділу необхідна і ландшафтному дизайнеру, оскільки вона є підставою для його роботи. Без цього документа неможливо планувати ландшафт будь-якої ділянки. Розміщати альтанки, водоймища, насадження, клумби дизайнер буде саме на точному плані місцевості.

4. Геодезична зйомка є гарантом надійності конструкцій.

Щоб ваш котедж не перетворився випадково на пізанську вежу, важливо провести геодезичні роботи. Вони покажуть, як грамотно винести в натуру осі будинку, визначити позначку чистої підлоги, як робити перекриття у каркасних будинках відповідно до проекту котеджів. Геодезичний контроль дозволить створити надійний будинок, який прослужить не один десяток років.

Отже, геодезичні дослідження забезпечать грамотну посадку будинку на території, надійність споруди, допоможуть створити ефектний ландшафтний дизайн!

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70