web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Модульний будинок для постійного проживання - так чи ні?

Автор статті: Кравець Тетяна, архітектор компанії Profikarkas

У 2021 році мультимільярдер Ілон Маск продав всю свою нерухомість та переїхав у модульний будинок у Техасі площею менше ніж 40 м2. Усередині цього будинку розміщено все необхідне для проживання: холодильник, плита, пральна та сушильна машина, ванна кімната і кухня. Будинок Ілона Маска був зібраний за 1 день та коштував власнику близько 50 тис. дол. Ця новина стала справжнім відкриттям для деяких із забудовників - модульний будинок більше не асоціюється з низькою якістю, незручністю та бажанням зекономити. Нижче ми розповідаємо плюси та мінуси модульних конструкцій в будинку для цілорічного проживання.


ЗМІСТ

Що таке модульний будинок?

Переваги модульних будинків

Мінуси модульних будинків


Що таке модульний будинок?

Модульний будинок - споруда, що складається з окремих модулів. Модулі виготовляють окремо на заводі: виробляють дерев’яний каркас, обшивають та утеплюють стіни, влаштовують каналізацію, водопровід та електрику. Збирають модульний будинок уже на ділянці. В результаті складання замовник отримує сучасний заміський будинок заводського виготовлення, який придатний і для сезонного, і для цілорічного проживання. Така технологія дозволяє отримати готовий для проживання будинок вже за місяць. Якщо модульний будинок добре утеплити та правильно його зібрати, то в ньому можна жити постійно, як у звичайному каркасному будинку, і простоїть він 50-70 років.

Модульні будинки почали зводити у другій половині 20 століття і активно зводять донині. Особливо технологія набула популярності в країнах з переважно холодним кліматом - Канаді, Норвегії, Фінляндії та Швеції. Даний факт доводить тезу, що правильно зібраний модульний будинок є прекрасною альтернативою цегляному чи газобетонному будинку. Країни Європи обирають цю технологію за надійність, функціональність та високу адаптивність і гнучкість до побажань забудовника.

Модульні будинки бувають 3 основних типів:

  • На основі дерев'яного каркасу (найпоширеніший для приватного забудовника);
  • На основі сталевого каркаса (готовий до численних переїздів та суворих умов експлуатації, найдорожчий варіант);
  • На основі контейнерів та транспаків (найдешевше рішення, має низькі стелі, не завжди зручні планування, низьку енергоефективність, зазвичай низька якість обробки та інженерних рішень).

В Україні та східній Європі найчастіше зводять будинки на основі металевого або дерев'яного каркасу, контейнери зустрічаються дуже рідко. Металевий каркас серйозно поступається дерев’яному каркасу за енергозбереженням конструкцій та є дуже небюджетним. Тому надалі переваги та недоліки модульного будинку будуть розглядатись у найпоширенішому варіанті виконання - на основі дерев’яного каркасу.


Переваги модульних будинків

Екологічність. Використання дерева як основи будівництва є рішенням на користь здоров’я майбутніх мешканців. Також будівництво будинків під ключ модульним способом виключає мокрі та брудні процеси - в результаті не потрібно здійснювати вивіз сміття, що залишилося, і надлишків матеріалів.

Швидкість. Терміни будівництва модульного будинку вдвічі коротші за будівництво звичайного будинку. Отримати готовий модульний будинок можна буквально за три-чотири тижні. Ще близько тижня необхідно, щоб зібрати його на ділянці. Зрозуміло, що потім чекає ще оздоблення інтер’єру, але все одно терміни будівництва помітно коротші навіть у порівнянні зі збірними каркасними будинками. До того ж, основні конструкції модульних будинків виробляються на виробництві, в цеху, тому процес не залежить від погодних умов. Це дає можливість замовити модульний будинок взимку, щоб навесні зібрати його на придбаній ділянці.

До речі, компанія Профікаркас займається виготовленням модульних будинків уже з готовим внутрішнім оздобленням. Тобто, все, що вам залишається зробити після будівництва - це просто докупити меблі.

Енергоефективність. Технологія збірного каркасу дозволяє робити будівництво модульних будинків згідно усіх сучасних вимог та тенденцій збереження тепла.

Можливість розширення будівлі. За потреби згодом модульний будинок під ключ можна доповнити декількома кімнатами, і, можливо, поверхом.

Варіативність дизайну. Модульний будинок може виготовлятися за індивідуальним проєктом, що робить можливим втілення будь-якого дизайну екстерьеру. Також, у проєкт модульного будинку можна закласти підвал.

Бюджетність. Звичайно, ціна більшою мірою залежить від дизайну, площі та матеріалів, що використовуються. Але вона значно нижча за традиційні будинки із цегли або зрубів. Витрати на проведення інженерних комунікацій будуть приблизно однаковими, але чорнова обробка вийде власнику набагато бюджетніше, бо стіни модульних будинків рівні за замовчуванням, адже це заводський виріб. Важать модульні будівлі не так багато, як кам'яні. Це означає, що фундамент можна зробити полегшеним — знову економія.

Якщо ваш модульний будинок маленький, його можна буде з легкістю продати і перевезти на нову ділянку, або ж організувати власний переїзд.

Не можна не згадати і про мінімалістичний сучасний дизайн модульних будинків. Така будівля здатна прикрасити собою будь-яке місце, де буде змонтована.


Модульні будинки мінуси

  • Модульна будівля може справити враження тимчасового житла через виключно геометричний дизайн основних конструкцій.
  • Неможливість розтягнути витрати за часом, у вас має бути конкретна сума вже на руках. Підрядник з будівництва модульного будинку не зацікавлений розтягувати процес на рік, якщо можна вкластись в місяць.
  • Обмеженість площі та поверховості модульної будівлі. Проект сучасного модульного будинку зазвичай обмежується 2 поверхами та площею 150 м2.
  • Висока вартість квадратного метра. Як відомо, вона починає швидко зростати із зменшенням площі. Це через те, що на кожен метр площі припадає більше стін, вікон та інженерних систем. Так, вартість квадратного метра стає максимальною для міні-будинку площею 20-30 кв. м. Особливо яскраво це видно при будівництві одномодульного міні-будинку, адже для його укомплектування необхідна така ж кількість меблів та обладнання, яка була б достатньою для будинку площею вдвічі-втричі більше. Однак, незважаючи на те, що ціна за «квадрат» вища, варто враховувати, що покупцеві не доведеться витрачатися на внутрішнє та зовнішнє оздоблення, монтаж інженерних систем. Важливо розуміти, на чому економить покупець, вибираючи модульний будинок. За такого будівництва економляться час і нерви, практично відсутні накладні витрати.

Модульний будинок є гарною основою для бізнес-проєктів. Він встановлюється практично в будь-якому місці (у лісі, біля річки, на горі), легко і дуже стильно інтегрується в природний ландшафт. Модульний будинок не є капітальною будовою, а отже, не має обтяжень, пов'язаних з експлуатацією, його економічна вигода для бізнесу є очевидною.

Модульні будинки під ключ також дозволяють повністю переосмислити дачні будинки, адже здатні вирішити це питання в найкоротший термін. Якщо у вас є ділянка, будувати цегляний будинок необхідності немає, але хочеться мати можливість виїжджати за місто і з комфортом відпочивати - і модульний дачний будинок є очевидним рішенням.


Не плутайте модульні будинки та мобільні, це різні речі. Їхня відмінність полягає у тому, що мобільний будинок монтується на незнімному сталевому каркасі, що, звичайно, позначиться на можливостях використання таких будинків.



На нашу думку, каркасно модульні будинки є прекрасною альтернативою традиційному будинку. Технологія дозволяє зберегти забудовнику час, нерви і кошти. Перелік переваг доводить, що модульність - це технологія майбутнього, яка має перспективи розвиватись. Адже такі будинки теплі, сучасні, економічні за рахунок швидкості виробництва, збирання, полегшеного фундаменту та заводського виготовлення. Вибирати, звичайно, вам, але, впевнені, даний варіант заслуговує на увагу тих, хто задумався над будівництвом будинку. Головне - вибрати перевіреного підрядника, який гарантує якість і готовий надати вам гарантію на побудовані конструкції.


Дізнайтесь, скільки коштує побудувати модульний будинок з компанією Профікаркас: https://profikarkas.com.ua/module/ . Наразі в нашому арсеналі є готовий модуль для продажу, який ми можемо показати вам. Зв’яжіться з нами будь-яким способом, якщо ви зацікавлені або залишились питання. Ми з радістю проконсультуємо :)


ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ

Будівнитцво будинку - з чого почати?

Починати завжди варто з проекту. Визначте бажану концепцію будинку, необхідні кімнати. Можете обрати типове рішення на сайті нашого партнера, або на нашому сайті.

Каркасний будинок ціна за квадратний метр?

Вартість квадратного метру досить умовна величина. Для різних варіантів реалізації будинку ми розробили прайс, який ви можете переглянути тут.

Чи не холодно в каркасному будинку взимку?

Каркасні будинки будують найчастіше в холодних куточках світу - Північній Європі, Канаді. Каркасний будинок витримує від +60 до -60 градусів по Цельсію. Надійна теплоізоляція дозволяє жити в такому будинку цілорічно.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70