web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Будівництво каркасних будинків в Україні у питаннях та відповідях

Каркасне будівництво в Україні зараз переживає неабиякий розквіт та розвиток. Але, на жаль, при цьому всьому існує прошарок прихильників виключно кам’яного будівництва, мовляв каркасні будинки їм поступаються в надійності та довговічності.

Тому ця стаття присвячена розвінчуванню або ж закріпленню міфів про каркасне будівництво, що “гуляють” в наших широтах. 

На всі питання відповідає Микола Кудіненко,                                                    директор компанії Профікаркас.


ЗМІСТ

Чи справді будівництво каркасних будинків таке поширене в світі

Які види каркасного будівництва існують сьогодні в Україні

Чим відрізняються між собою каркасні технології будівництва: що дорожче,          а що дешевше та чому

Як відбувається будівництво каркасних будівель

Які переваги і недоліки каркасного будівництва

Наскільки популярною в Україні є канадська технологія зведення              каркасного будинку

Які будівельні норми і вимоги до каркасного будівництва закріплені          законодавчо



- Чи справді будівництво каркасних будинків таке поширене в світі?

- Так, понад 70% населення розвинених країн живе в будинках, що зведені за каркасною технологією. Це за статистикою Асоціації дерев'яного каркасного будівництва Великобританії.

У Швеції цей показник 80%, у США та Канаді - ще більше, близько 90%, в Шотландії 75% будинків побудовані за каркасно-панельною технологією.

В Україні, за нашими приблизними оцінками, частка каркасних будинків становить трохи більше 20% від загальної кількості котеджів, що збудовані. І ця частка невпинно зростає, забудовники все частіше довіряють каркасній технології. Це безперечно гарний показник того, що випадків позитивного досвіду каркасного будівництва в Україні стає більше.


- Які види каркасного будівництва існують сьогодні в Україні?

- Каркасні будинки можуть класифікуватись за типом збирання:

на місці, коли каркас будинку, його наповнення та обшивка зводяться на будівельному майданчику

панелями, коли на заводі створюють панелі, а потім транспортують на майданчик, де ці панелі і з’єднуються. Вони можуть бути великими або невеликими, тобто це може бути ціла стіна, або тільки її частина. Після з’єднання панелей необхідно ще виконати комплекс зовнішніх та внутрішній робіт.

модулями, коли виготовляють на 100% готову стіну, з усіма елементами внутрішньої та зовнішньої обробки. На будмайданчику залишається лише з’єднати модулі між собою.

Модульний тип каркасного будівництва найбільш новий для України, і це наступний перспективний етап розвитку цієї індустрії тут.

Компанія Профікаркас займається в основному виготовленням панельно-каркасних будинків. На заводі ми виготовляємо закриті панелі, які на ділянці збираються в будинок, який готовий до зовнішньої і внутрішньї обробки. Усі процеси щодо виготовлення панелей на заводі автоматизовані, а значить стінові панелі на 100% відповідають завчасно узгодженому проєкту будинку і виконані з мінімальним ризиком похибки.

На сьогодні в Україні майже 90% каркасних будинків будуються прямо на ділянці, що не може гарантувати точного дотримання технологічних вимог, на відміну від заводського виготовлення панелей. На мою думку, якісний каркасний будинок може бути створений лише через неухильне дотримання жорстких вимог, а таке може гарантувати лише заводське виробництво.

Окрім як за типом збирання, каркасні будинки можна класифікувати і за наповнювачем стіни. Це може бути пінопласт, мінеральна вата, ековата та інше (стружка, льон, інше). Компанія Профікаркас використовує як наповнювач каркасу мінеральну вату Rockwool. Це високоякісний екологічний матеріал як для навколишнього середовища, так і для жителів будинку.

Варто сказати, що законодавчо сьогодні в Україні немає чітких забов’язань та схем складання каркасного будинку, який би був обов’язковий для усіх виробників. Кожен пропонує свій варіант каркасного будівництва. Тому описати умовно “кращі” технології збирання каркасного будинку можна так:

канадська, або північноамериканська. На заводі виготовляють окремі панелі, після чого їх транспортують на майданчик. Тут відбувається складання, монтують комунікації, системи електрозабезпечення та вентиляції, встановлюють гідро- і теплоізоляцію, роблять внутрішнє оздоблення, фасадні роботи, встановлюють двері та вікна. Тобто канадська технологія передбачає, що більшість робіт проводяться на ділянці.

німецька, або європейська. За цією технологією більшість робіт відбуваються на заводі, а на ділянці майже готові елементи збираються в будинок і проводяться заключні етапи будівництва, тобто внутрішні та фасадні роботи. Звичайно, німечька технологія потребує більш жорсткого ставлення до якості матеріалів та робіт. Компанія Профікаркас працює за німецькою технологією.

(Більше про переваги німецької технології викотовлення каркасного будинку тут).


На жаль, сьогодні найпоширенішим варіантом “каркасного” будинку є сіп будинки, тобто дерев’яний каркас з пінополістиролом всередині. Дехто називає такі будинки канадськими, але насправді в країнах Європи та Америки їх майже ніхто не будує.


- Чим відрізняються між собою каркасні технології будівництва? Що дорожче, а що дешевше та чому?

- Звичайно, ціна будинку залежить не від технології. Здебільшого на ціну впливає якість матеріалів, насамперед деревини, утеплювача та їхня кількість.


- Як відбувається будівництво каркасних будівель?

Краще 1 раз побачити, ніж 100 разів почути. Технологія каркасного будівництва має багато особливостей, які неможливо розкрити у парі абзаців. Тому пропоную зайти на наш сайт та переглянути таймлапс процесу будівництва одного з наших об’єктів.



- Які переваги і недоліки каркасного будівництва?

- Каркасний будинок в більшості випадків обходиться дешевше на 15-20%, ніж будинок за тим самим проєктом, але із цегли або брусу. 

По перше, час, який витратили фахівці на виконання каркасного будинку, буде у декілька разів меншим, а отже їхні послуги коштуватимуть менше.

По друге, дерев’яні каркасні будинки потребують менш “сильного” фундаменту, на відміну від кам’яного будинку, що позитивно позначається на вартості. Важливо, що легкий фундамент є “кориснішим” для екології - він викликає значно меншу деформацію ґрунтів під основою фундаменту, і не впливає на режим ґрунтових вод в районі забудови.

По третє, це відчутна економія на опаленні взимку та кондиціонуванню влітку. Каркасні будинки заводського виготовлення зберігають тепло найкраще з усіх існуючих технологій. Власник каркасного будинку споживає у 3-4 рази менше енергії для обігріву, у порівнянні з цегляними аб кам’яними котеджами.

Будівництво каркасних будинків під ключ (будинок, в який можна завозити меблі та жити в ньому), зазвичай, триває до 5 місяців. Каркасний будинок не дає усадки стін, тому внутрішні і зовнішні роботи можна виконувати одразу після будівництва стін.

Каркасний будинок є найбільш екологічною формою втілення будинку. Основний матеріал - деревина - нетоксична для здоров’я та є відновлюваним ресурсом.

Каркасний будинок розрахований на експлуатацію в різних кліматичних зонах. Його конструкція легко витримує перепади температури від +60 °C до -60 °C. Тому дерев’яні каркасні будинки активно будуються в країнах з холодним кліматом, в Канаді та північній Європі. Вони витримують ураганний вітер до 250 км/год та високі навантаження снігопадів.

Каркасні будинки є можливість добудовувати, збільшуючи житлову площу і при цьому нікуди не переїжджати. Також, це найбільш підходящий варіант для сейсмонебезпечних регіонів, тому в Японії близько 90% будинків будують за каркасними технологіями.

Щодо недоліків, то можу сказати, щоб дерев'яний каркасний будинок був якісним і довговічним, він повинен бути зведений із суворим дотриманням всіх технологічних вимог. Це незалежно, будується він на ділянці чи на заводі. Порушення технології призводить до втрати з часом теплоізоляційних, звукоізоляційних, гідроізоляційних властивостей будинку. 

Нажаль, недобросовісні виробники нехтують суворим контролем якості, тому репутація каркасного будівництва в Україні псується. Їхні роботи - недовговічні будинки, холодні взимку та спекотні влітку, пожежонебезпечні.

Не зважаючи на стрімкий розвиток, Україні поки що не вистачає досвіду зведення каркасних будинків, який має Європа та Північна Америка, тому немає ще достатньої довіри до цієї технології. Суттєвою перешкодою у використанні каркасної технології є досвід будівництва “фінських будиночків” та інших найдешевших варіантів каркасних будинків радянського зразку в Україні. Вони дали українцям спотворене та неправильне уявлення про каркасні будинки.

Компанія Профікаркас дає гарантію 10 років на всі свої роботи з будівництва каркасного будинку.


- Наскільки популярною в Україні є канадська технологія зведення каркасного будинку?

- Найчастіше під “канадською технологією” в Україні розуміють каркасний будинок з використанням сіп-панелей. Тому назва “канадський будинок” в наших широтах є досить умовною. Як вже було сказано, на заході СІП не є популярною технологію. Будинки із sip-панелей привертають увагу насамперед своєю ціною. Ми будуємо за німецькою технологією.


- Які будівельні норми і вимоги до каркасного будівництва закріплені законодавчо?

В Україні каркасне будівництво регулюється загальними Держаними Будівельними Нормами (ДБН). Спеціяльних норм саме для каркасників на сьогодні не розроблено. Усі проєкти, за якими будує компанія Профікаркас, виконані згідно діючих ДБНів.


Сподіваємось, дана стаття була для вас цікава та корисна. Напишіть в коментарях, з якими міфами стикались ви і про які ми не згадали тут.


Підписуйтесь на наш ютуб канал, там багато цікавого :) Нижче відео про всі переваги збірного каркасного будинку над кам'яним:


ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ

Будинки із СІП-панелей можуть бути якісними і довговічними?

На нашу думку, ні. Ми не рекомендуємо будувати будинки із сіп-панелей з ряду причин. Всі ми їх описали тут.

Скільки коштує каркасний будинок?

Все залежить від конфігурації будинку, використовуваних матеріалів та ступеню готовності. Але зазвичай вони обходяться дешевше за кам'яні чи цегляні будинки. Краще ознайомитися з прайсом можна на нашому сайті.

З чого складаються стіни каркасного будинку?

Базові складові стін – це дерев'яний каркас та мінеральна вата. На заводі стіни обшиваються ОСП зовні, зсередини гіпсокартоном, усередині стін монтуються заставні під електрику.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70