web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Уся правда про канадські будинки. Частина 1

Автор статті: Олексій Кирпа, спеціаліст компанії Profikarkas


Що для вас означають терміни “канадські будинки” та “каркасні будинки за канадською технологією”? Якщо для вас вони асоціюються с будинками із сіп-панелей, то ви будете здивовані, дізнавшись протилежну інформацію. В Канаді НЕ зводять будинки з сіп-панелей. 90% всіх будинків збудованих у Канаді — каркасні будинки з мінераловатним утеплювачем. Тоді що насправді означає словосполучення “канадський будинок” та які тенденції будівництва приватних будинків панують в Канаді, дізнавайтесь у цьому матеріалі.


ЗМІСТ

Головні будівельні технології Канади

Заводська збірка будинку в Канаді: види та особливості

Будинки із SIP панелей в Канаді: поширення


Головні будівельні технології Канади

Як було зазначено вище, в Канаді абсолютна більшість каркасних будинків будуються з мінеральною ватою, а не за технологією СІП. Знайти каркасний будинок 100-150 річної давності в гарному стані не є важкою задачею, при тому, що вони активно експлуатуються.

Щодо кам’яних будинків, там вони обходяться значно дорожче за звичайний каркасний будинок, через широку доступність деревини в тих широтах. Тому в Канаді будинок з кам'яних матеріалів набагато складніше згодом продати.

Але це не єдина причина такої популярності каркасного будівництва в Канаді. Першопричиною є значна економія на опаленні в каркасному будинку. Серед усіх доступних технологій, каркасне будівництво є найбільш бюджетним варіантом опалення. Через невпинне здорожчання енергоносіїв, утеплення будинку - це найважливіше та найприорітетніше питання.

В Канаді 99% каркасних будинків мають в основі дерев’яний каркас (1% — це сталь та інші види каркасного будівництва). З них 89% зводяться “на вулиці”, тобто заводське складання припадає на 11% усіх каркасних будинків. Але 20 років назад цей показник складав лише 3-4%.

Варто розуміти, що в Канаді дозволено будувати лише сертифікованим бригадам, на відміну від України. Кожен етап будівництва перевіряеться там державним контрольним органом, без дозволю якого неможливо здати будинок в експлуатацію. Тому канадські будинки мають відповідну якість та термін служби — більше 100 років.

На жаль, в Україні ніхто не контролює будівельний процес. І тому єдиною зацікавленою стороною в будівництві надійного будинку є лише сам замовник. В Україні дійсно складно знайти надійного підрядника, який збудує каркасний будинок правильно та за адекватною тому ціною. Особливо коли справа стосується технології збирання будинку на ділянці, не заводського виготовлення. Адже в такому випадку вірогідність похибки чи людського фактора зростає у десятки разів, а замовнику-непрофесіоналу досить складно побачити ці помилки ще у процесі без експлуатації.


Заводська збірка будинку в Канаді: види та особливості

Заводську збірку можна розділити на такі види:

  • Зведення каркасного будинку на ділянці з використанням заводських комплектуючих.

При зведенні будинку на ділянці в Канаді дозволено використовувати багато вузлів та деталей будинку заводського виготовлення. Тому цей тип будівництва можна назвати змішаним.

  • Каркасно-панельні будинки або модульні будинки (modular houses).

Ці будинки збираються на ділянці вже з готових панелей заводського виготовлення. Кожна панель є будівельним блоком будинку (від 3,7 до 4,9 м завширшки, та до 18,3 м завдовжки), який поєднується з іншими блоками. По своїй суті, збирання на ділянці готових модулів нагадує собою збирання конструктора, але усі деталі мають бути зібраний кожний у свою чергу. Дану технологію застосовують не лише в малоповерховому будівництві, а й багатоповерховому. На ділянку всі деталі приїжджають на вантажівках та монтуються за допомогою вантажного крана на готовий фундамент. Технологія префаб (prefab houses) дозволяє уніфікувати елементи будинку, а отже виробляти їх швидше та дешевше. Технологія потребує високоякісного обладнання, але невелику кількість персоналу, що зводить людський фактор при роботі з будинком до мінімуму. Але з іншого боку технологія має велику гнучкість до створення цікавих будинків будь-якої форми та розміру. Панелі будинку можуть бути виготовлені та зібрані у різних формах та конфігураціях.

  • Готові будинки заводського складання (manufactured houses).

У даному випадку на заводі виготовляють повністю готовий будинок на незнімному металевому шасі. На місці встановлюють вже шафи, техніку та необхідні сантехнічні та електричні прилади, та підключають до мереж (води, газу, електрики та каналізації).


В Канаді каркасні будинки заводського складання обходяться дорожче. Якщо будівництво каркаснго будинку на ділянці в залежності від конфігурації буде коштувати приблизно $200 за квадратний фут (1 m² = 10.76 ft²), або приблизно 300 тис доларів за 140-150 м2 будинку. Замовлення каркасно-панельного будинку заводської збірки коштує $250 за квадратний фут, або 370 тис доларів за 140-150 м2. Але в Канаді через високий рівень контролю, характеристики якості та надійності будинку зібраного на ділянці не поступаються заводській технології. А висока ціна пояснюється невеликими обсягами замовлень на такий вид каркасного будівництва. 

У свою чергу невеликі обсяги замовлень на заводське виготовлення пов’язане з небажанням країни щось змінювати в даній галузі. Для виготовлення панельного будинку не потрібно так багато робочих, як для будівництва на ділянці. А отже, якщо компанія вирішить перейти на заводське виробництво будинків, їй доведеться звільнити “зайвих” робітників, на що скоріше за все не дасть дозволу профспілка.


Будинки із SIP панелей в Канаді: поширення

Будинки з СІП-панелей в Канаді виготовляють за тою ж технологією, що і в Україні, але за винятком, що всі матеріали та виробники сертифіковані. Технологія СІП, незважаючи на зусилля асоціації виробників SIP панелей The Structural Insulated Panel Association (SIPA), не набула достатнього поширення.

Що цікаво, будинок з SIP в Канаді дорожчий за класичний каркасний будинок зібраний на місці, також через недостатнє поширення. Через дуже швидке складання технологія набула популярності в північних холодних регіонах Канади (Аляска, Юкон). Південна частина майже не будує СІП будинки, хіба типові проєкти невеликих будиночків на березі озера чи мисливського.

Отже, найпоширенішою технологією будівництва будинків в Канаді є не SIP будівництво, а складання каркасного каркасного будинку на ділянці.


В наступній статті ми напишемо про особливості канадського будинку — який будинок у розумінні канадців є теплим, які традиції будування прижилися в Канаді і чому.

Про будівництво каркасних будинків в Україні ми писали в попередньому матеріалі, там на всі питання відповідає директор компанії Профікаркас — Микола Кудіненко.


Текст написаний завдяки матеріалам chbanl.ca.


ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ

Які недоліки будинків з сіп-панелей?

Головний недолік - використання пінополістиролу замість мінераловатного утеплювача. Більш детально ми описали причини, чому не варто будувати сіп-будинки, в цій статті.

Чи правда, що каркасне будівництво наскільки поширене в Європі?

Так. Згідно зі статистикою UK Frame Association, більше 70% населення західних країн будують будинки за каркасною технологією.

Наскільки має бути сухою деревина, щоб побудувати правильний каркасний будинок?

Каркас будинку має виготовлятись тільки з високоякісної деревини, висушеної до 12% вологості.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70