web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70

Вся правда про канадські будинки. Частина 2

Автор статті: Олексій Кирпа, спеціаліст компанії Profikarkas


Ця стаття є продовженням нашого циклу статтей про справжній канадський будинок. Саме той, який будують в Канаді, а не той, про який пишуть в Україні.

У першій статті ми розповіли про найпопулярніші будівельні технології в Канаді. У цьому матеріалі ми детально опишемо, з чого складається канадський будинок, які матеріали включає та за рахунок чого він стоїть більше 100 років.


ЗМІСТ

Пиріг стіни канадського будинку: дерево та ефективна теплоізоляція

Як оздоблюють фасади в Канаді

Покрівля будинку: найпопулярніші види

Канадські нормативи для інженерних систем

Терміни: як швидко можна звести будинок в Канаді


Пиріг стіни канадського будинку: дерево та ефективна теплоізоляція

Товщина пирога каркасної стіни канадського будинку залежить від показника теплоізоляції (R). Він має відповідати мінімально допустимому значенню індивідуально для регіону будування (R-20 для стін, R-40 для стелі останнього поверху). 

Наприклад, щоб будинок в Онтаріо відповідав цим значенням, пиріг стін має складатись з 100 мм пінополістирольного утеплювача, 12 мм ОСБ, 150 мм стійки з 150 мм мінеральною ватою між ними, паробар'єру, 12 мм листу гіпсокартона. Додатково утеплення на горищі не менше ніж 300 мм.

Недопустимо робити стіну тоншою і ставити більш потужний котел. За канадськими державними нормами будинок має бути енергоефективним і споживати якомога менше палива.

Українське законодавство нормує тепловтрати будинку, а не правила теплоізоляції. Тобто ми не обмежені в товщині стіни, а значить вільні зробити каркас 150 мм та встановити котел для досягнення державної норми тепловтрат. Але команда Профікаркас з огляду на європейський досвід рекомендує товщину зовнішньої каркасної стіни 200-250 мм для українського клімату. 


Висота стель канадського будинку

Стандартна висота стель в канадському будинку становить зазвичай 2,4 м. Це склалось історично і є звичаєм для канадців.


Деревина для каркасу

У Канаді використовують добре висушене каліброване дерево, здебільшого ялину або сосну. Вологість 15-19%. Дерево нічим не обробляється, окрім дерев’яних елементів, що контактують з бетоном чи цементом. Ці елементи купуються вже “готові”, тобто просочені на заводі антисептиком під тиском. Основні дерев’яні елементи не просочуються антисептиком, оскільки гідроізоляція виконується на високому рівні. Саме канадська технологія доводить, що каркасний будинок може служити 100 років без антисептику.

Використання антисептику в Україні рекомендовано ДБН (В.2.6 – 161:2010.) для захисту від плісняви ​​та вогню.

Будівельники каркасних будинків в Україні не завжди використовують добре висушену деревину. Про наслідки ми писали тут. Тож варто побачити на власні очі показники вологоміра перед початком монтажу будинку.


Використання утеплювача

Найбільш поширений утеплювач каркасних будинків в Канаді - мінеральна вата. Вона має безліч переваг перед целюлозою, пінопластом та іншими видами утеплювача. Більше недоліки пінопласту ми писали за цим посиланням.

Целюлоза використовується рідко, оскільки не всі компанії володіють технологією вологого утеплення. Тому і ціна роботи висока. Сухим методом вкладати целюлозу у стіни неможна, це призведе до просідання утеплювача в стіні.

Ми використовуємо лише мінеральну вату ROCKWOOL, регламентована гарантія якої складає мінімум 100 років.


Як оздоблюють фасади в Канаді

Найпопулярнішим видом облицювання будинку в Канаді є цегла та сайдинг. Достатньо часто зустрічається штукатурка та плитка.

Цегла приваблива естетично, не вимагає догляду та захищає каркас від негоди. Сайдинг, у свою чергу, є бюджетним варіантом та перший час також не вимагає догляду.

Українські забудовники найчастіше надають перевагу штукатурці за вигідне співвідношення ціни та якості на ринку України.


Покрівля будинку: найпопулярніші види

Канадські будинки в більшості випадків прикрашає бітумна черепиця. Канадійці не надають великої уваги фірмі-виробнику, але звертають особливу увагу на гарантійний термін. В середньому це 10-35 років. Ціна залежить у тому числі від гарантії та від дизайну черепиці.

Набагато рідше використовують металочерепицю, близько 1-3% забудовників. Це пояснюється тим, що вона дорожча в монтажі та обслуговуванні, за бітумну черепицю в Канаді. 

В Україні, навпаки, низька ціна на метал призводить до популярності металочерепиці як покриття, вона посідає перше місце. Другим лідером на українському ринку є бітумна черепиця.


Канадські нормативи для інженерних систем


Електрика

Канадські норми допускають монтаж виключно відкритих ізольованих проводів, що прокладені через стійки каркасу і монтується до нього використовуючи спеціальні скоби. Вони, у свою чергу, мають обмеження по глибині, тому провід не перетискається. У Канаді не використовують металорукави чи труби! Лише окремі регіони, у деяких випадках допускають їхнє використання.

В Україні, навпаки, ДБН регламентують використання металевих труб та рукавів для забезпечення пожежної безпеки та легкої заміни пошкодженого проводу, у разі чого.


Опалення

Водяна тепла підлога дуже поширена в канадських будинках. У майбутньому вона приносить економію, якщо порівнювати з повітряним чи радіаторним опаленням. 

Тепла підлога в Україні — це більше про комфорт, ніж суттєвий спосіб опалення.


Вентиляція

Канадські будинки герметичні, а значить в них відсутня так звана “природна вентиляція”, яка “викидає” прогріте повітря взимку та охолоджене влітку. Для забезпечення надходження свіжого повітря в будинок у Канаді застосовують примусову керовану вентиляцію з системою рекуперації. Більше про рекуперацію в каркасному будинку ми писали тут.

Канадське законодавство, на відміну від українського, регламентує обов’язкове використання системи примусової вентиляції. Система рекуперації за бажанням.


Терміни: як швидко можна звести будинок в Канаді

Роботи зі зведення несучих стін без утеплювача та покриття покрівлі тривають 8-12 днів. За цей час, навіть якщо будуть опади, дерево не встигне промокнути, вологим буде лише шар ОSB.

Від проєктування до будівництва зазвичай проходить близько 16 тижнів, 8 тижнів з яких йде на проєктні роботи та приготування необхідних матеріалів.


Багато канадських норм ідуть у розріз з українськими, деякі з них варто взяти до уваги, а деякі сприймати як звичаї, що склались історично. Як бачите, канадський будинок це не сіп-панелі, а дерев’яний каркас, найчастіше з мінеральною ватою в якості утеплювача.


У наступному матеріалі ми розповімо, як проходить будівництво будинку в Канаді від проєктування до уведення в експлуатацію, ціну канадського будинку та про державні програми підтримки.


Що нового ви дізнались про канадський будинок з цього матеріалу? Пишіть ваші враження та питання внизу в коментарі.


ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ

З яких матеріалів будують будинки в Канаді?

Більшість з каркасних будинків в Канаді будуються на основі дерев'яного каркасу та мінеральної вати як утеплювача.

Яка технологія найкраща — німецька чи канадська?

В українських реаліях найкращим виробом буде саме німецька технологія. Вона забезпечує безпомилковий "розкрій" матеріалів та зменшує до мінімуму вплив людського фактору.

Наскільки довговічні каркасні будинки?

Середній термін експлуатації добре зробленого каркасного будинку — 100 років і трохи більше.

Вы должны войти, чтобы добавить комментарий или зарегистрироваться если у вас пока нет аккаунта на Profikarkas.
   web: profikarkas.com.ua    email: info@profikarkas.com.ua    tel: (044) 344-35-70